Merkel: Aylan'ın Fotoğrafı Beni Derinden Etkiledi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Merkel: Aylan'ın Fotoğrafı Beni Derinden Etkiledi

Merkel: Aylan'ın Fotoğrafı Beni Derinden Etkiledi

Written By yavuz4040 on 11 Eylül 2015 Cuma | 03:44:00

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Aylan Kurdi'nin sahile vurmuş cesedinin kendisini derinden etkilediğini söyledi.

Rheinische Post gazetesine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AlmanyaBaşbakanı Angela Merkel, Aylan Kurdi'nin sahile vurmuş cesedinin kendisini derinden etkilediğini söyledi.
Merkel'in bu açıklamasından sonra gerekAlmanya'da gerek Türkiye'de gerekse dünyada bir çok yorum yapıldı. "Sizin insafa gelmeniz için bu mu gerekliydi?", "Ölüm mü siz adam etti?", "Bunca zaman aklınız neredeydi?", "Aaa bunların kalbi varmış!" gibi yorumlar yapıldı.
İşte Angela Merkel'in yaptığı açıklamalardan satır başları:
"BENİ SARSTI VE ÜZDÜ"
Angela Merkel, gazetenin, "Suriye'de sahile vuran Suriyeli çocuğun cesedi çok sayıda kişiyi sarstı. Siz ne hissettiniz?" sorusuna, "O fotoğraf beni sarstı ve üzdü. Diğer taraftan zor durumdaki insanları şişme botlarla can yeleği olmaksızın denizlere çıkaran insan tacirlerine öfkemi arttırdı." dedi.
"ÖFKEM ARTTI"
Merkel, "Avrupa'da biz son yılların en büyük zorluklarından biri ile karşı karşıya bulunuyoruz. Bir yandan mültecilerin Avrupa yolunda açık denizlerde hayatlarını kaybetmemeleri için denizde ve mültecilerin bulunduğu ülkelerde gerekli önlemleri almalıyız."
"UYUMLU YAŞAM SAĞLAMALIYIZ"
Almanya lideri, "Diğer taraftan çok sayıda mülteciye kapılarımızı açmalı, sığınma hakkı elde edenlerin de eyaletlerimizde uyumlu yaşamını sağlamalıyız. Bunu yaparken anayasamızda yer alan, 'İnsan onuru dokunulmazdır.' sözünü hatırlamalıyız." ifadelerini kullandı. Haberler.com
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net