SIRALAMA ÖNEMLİ… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » SIRALAMA ÖNEMLİ…

SIRALAMA ÖNEMLİ…

Written By yavuz4040 on 16 Eylül 2015 Çarşamba | 09:14:00

Kırşehir’de 7 haziran seçimlerinde MHP’den 20'leri okşayan aday adayları çıkmıştı. Şimdi ne oluyor da bu sayı 4'lerde. Ne değişti şimdi. Görülüyor ki ; Yıldırım Türk  sonuçta geçtiğimiz seçimde kazandı, milletvekili oldu. Malum sonuçta kazanmış kişi tekrar aday gösterilebilinir. Süreç uzun olmadı, burada bir şeyler yapılıp yapılamadığı da netlik kazanmış değil. Peki Kırşehir 2 milletvekili veriyor. Nerede ben 2.sırada olsam olur diyenler… İşte burada samimiyetlik apaçık ortada.
Geleceğe reklam yapmak için aday olunmaz elbette. Parti tabanı ve kamuoyu Kırşehir’i temsil edebilecek, sorunlarını masaya yatırtacak, köylüsüyle köylü, şehirlisiyle şehirli, büyüğü ile büyük, küçüğü ile küçük, kibirsiz ve hele helede mecliste sadece parmak kaldırıp gününü gün edecek değil; Mecliste kürsüye çıkıp ülkenin ve bağlı bulunduğu ilin sorunlarını dile getirecek ve çözüm bulacak kişi istiyor.
Parti il başkanlıkları genel merkeze elbette referans olurlar,  her ne kadar genel merkez bazen tepeden aday gösterse de  işin özü de bambaşka olmalı. Her ne kadar işin münasip yanı olsa da Anadolu’da işin münasibi bambaşkadır. Duruma bakılırsa burada fazla söze pek gerek yok .
Ne olursa olsun her yerde kadın bir adım öndedir. İş yerlerini ziyaret edin, evleri ziyaret edin kadına ‘buyurun’ karşılaması bir başka olmuyor mu? Elbette farklı oluyor. Atatürk, kadına seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Bu duruma neden eşit mesafeden bakılmıyor akıl almaz şey. Peygamberimiz dememiş midir ‘cennet anaların ayakları altındadır’, cephede mermi taşıyan, Çanakkale'ye kınalı kuzuları yollayan analar değil mi? Seçilecek kişide farklı özellikler olacak malum, ama Kırşehir'in Kızı Assiye Yıldırım burada iyi değerlendirilmeli.

Birileri memleketin kaderiyle oynamamalı yok senin adayın yok benim adayım demeyip eteğindeki taşı döküp aday adayları içerisin de ve kişilerin özüne bakıp tercihlerini iyi yapmalıdır ki bu işin vebali de vardır. Buradan bunu hatırlatırız.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net