Teröre büyük isyan - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Teröre büyük isyan

Teröre büyük isyan

Written By yavuz4040 on 9 Eylül 2015 Çarşamba | 04:11:00

Artan terör saldırıları sonucu sabrı taşan Türkiye adeta ayağa kalktı. Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar terörü lanetledi
İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Antalya, Bursa, Bilecik, Isparta, Muğla, Balıkesir, Tekirdağ, Sakarya, Eskişehir, Kocaeli, Manisa ve Kırşehir’de protestolar sabahın erken saatlerine kadar sürdü.


Teröre büyük isyan

Son iki aylık süreçte 110 şehit verilmesi tüm yurtta büyük infial yarattı. Birçok kentte gerçekleşen yürüyüşlerde teröre ve PKK’ya lanet yağdı.

Hakkari’nin Dağlıca kırsalında 16 askerin şehit olmasının ardından Türkiye adeta ayağa kalktı. Birçok kentte sokaklara dökülen halk terörü lanetledi. İstanbul’daki protestoların odak noktası Kadıköy’dü. Boğa Meydanı’nda toplanan bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla bir süre “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı. Gruptakiler daha sonra Kadıköy Rıhtım Caddesi üzerinden Selimiye Kışlası’na doğru yürüyüşe geçti. Kadıköy’ün yanı sıra, Beyoğlu, Zeytinburnu, Kartal ve Silivri’de de protesto gösterileri yapıldı.

Başkentteki gösteriler

Terör saldırıları, başkent Ankara’nın Çankaya, Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut ve Gölbaşı ilçelerinde protesto edildi. Keçiören’de bir grup, Türk bayrakları ve sloganlarla daha önce terör örgütü PKK’nın saldırısında şehit olan bir askerin Fatih Caddesi’ndeki evine yürüdü. Bazı vatandaşlar da Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde terör örgütünü lanetledi. HDP’nin Keçiören ve Etimesgut ilçe başkanlıklarının camları kırıldı ve tabelaları indirildi. Yenimahalle’de Jandarma Alay Komutanlığı yakınlarına gelen kalabalık bir grup, İstiklal Marşı okuyarak terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Kızılay Güvenpark’ta toplanan gruplar ise dev Türk bayrağı açtı. Araçlarına Türk bayrağı asan bazı sürücüler ise oluşturdukları konvoylarla başkent sokaklarında dolaştı.

Kimse uyumadı

Protesto gösterileri, Antalya, Bursa, Bilecik, Isparta, Muğla, Balıkesir, Tekirdağ, Sakarya, Manisa, Kırşehir gibi illerde de sabahın erken saatlerine değin devam etti. Eskişehir ve Kocaeli’ndeki gösterilerde ise zaman zaman polisle protestocular arasında gerginlik yaşandı ve gözaltına alınanlar oldu. Gösteriler, dün gündüz saatlerinde de sürdü. Zonguldak’ta sivil toplum örgütleri, Ankara’da da sendikaların düzenlediği gösterilerde hedef yine terör örgütüydü. Yeniçağ
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net