Türkmen Şehri Kırşehir’de Halk Sokağa İndi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Türkmen Şehri Kırşehir’de Halk Sokağa İndi

Türkmen Şehri Kırşehir’de Halk Sokağa İndi

Written By yavuz4040 on 10 Eylül 2015 Perşembe | 09:39:00


Türkmen Şehri, Kırşehir’de binlerce vatandaş teröre lanet için sokaklara döküldü.
Gelen şehit haberleri  sonucu sabrı taşan Kırşehir ayağa kalktı. Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar terörü lanetledi.
Son iki aylık süreçte 110 şehit verilmesi  Kırşehir’de büyük infial yarattı. Birçok kentte gerçekleşen yürüyüşlerde teröre ve PKK’ya lanet yağdı.

Hakkari’nin Dağlıca kırsalında 16 askerin şehit olmasının ardından Kırşehir ayağa kalktı. Sokaklara dökülen halk terörü lanetledi.. Kırşehir Meydanı’nda toplanan bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla bir süre “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı.

Terör saldırıları, Kırşehir’de protesto edildi. Bazı vatandaşlarda yollarda İstiklal Marşı okuyarak terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Dev Türk bayrağı açtı. Araçlarına Türk bayrağı asan bazı sürücüler ise oluşturdukları konvoylarla Kırşehir caddelerinde dolaştı.
Kırşehir’deki  sivil toplum örgütleri ortak bir fikir birliğine vararak bu olayların Kırşehirliler tarafından değil dışardan gelen provakötörler tarafından yapıldığı konusunda hemfikir oldular. Bu olaylarda zarar gören esnaflar dükkanlarına astıkları bilbordlarla olayın Kırşehirlilerin değil provakötörlerin işi olduğunu anlatılar.


Protesto gösterileri, Kırşehir’de geç saaatlere  erken devam etti. Gösterilerde ise zaman zamanpolisle protestocular arasında gergin anlar yaşandı ve gözaltına alınanlar oldu. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net