Ak Parti Kadın Kolları “Aile Paketi” Konusunda Kırşehirli Kadınları Bilgilendiriyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Ak Parti Kadın Kolları “Aile Paketi” Konusunda Kırşehirli Kadınları Bilgilendiriyor

Ak Parti Kadın Kolları “Aile Paketi” Konusunda Kırşehirli Kadınları Bilgilendiriyor

Written By yavuz4040 on 12 Ekim 2015 Pazartesi | 02:21:00

AK Parti iktidarında kadının anne olarak iş yaşamındaki yerini ve “Aile Paketi”nin buna getirdiği yenilikleri konusunda aydınlatıcı bilgiler vermeye başladıklarını söyleyen Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer:
'Kamuoyunda “Aile Paketi” olarak bilinen bu paketin amacı konusunda yaptığı açıklamasında, İlimizin  ekonomik ve sosyal gelişmesini desteklemek üzere dinamik nüfus yapısının korunması, aile kurumunun güçlendirilmesi ve böylece sosyal refah ve sosyal yönden artırılması için kadınlarımızı bilgilendirmek amacı ile köy kasaba mahalle demeden tüm Kırşehirli kadınlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz' dedi.
Bu pakette en önemli maddelerden biri esnek çalışmayı sağlamak. Sadece kadın için değil esnek çalışma ebeveynler içir önerilen bir şey. Çalışan anne babanın bu esnek zamanı kullanması öngörülüyor.Tam zamanlı değil esnek çalışma ile bu oranların bu kadar yüksek olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda bizde ara verme durumu oluyor doğum sürelerinde. Tekrar istihdama geri dönmede sıkıntılar vardı biz o sıkıntıları aşabilmek için kadınların verdikleri o aralarda doğumları borçlanabilmelerini sağlandı.. İstihdamdan kopmamaları için. Bu üç çocuğa kadar çıkarıldı. Kadını iş yaşamından kopartmadan aile yaşamı ile uyumlaşmasını sağlayan ve ebeveynleri destekleyen bir paket olduğunu belirten Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer”Kırşehirli çalışan kadınlarımız içinde en önemli hizmet olan  kreş hizmetlerinin hem ucuzlatılması hem de yaygınlaştırılması. Bu da yine kadın istihdamını artıracak en önemli hususlardan bir tanesi olacaktır”. dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net