ASELSAN'ın Geliştirdiği Hava Savunma Sisteminde Büyük Başarı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ASELSAN'ın Geliştirdiği Hava Savunma Sisteminde Büyük Başarı

ASELSAN'ın Geliştirdiği Hava Savunma Sisteminde Büyük Başarı

Written By yavuz4040 on 5 Ekim 2015 Pazartesi | 02:15:00

ASELSAN Hava Savunma Top Sistemleri ile yapılan atışlı testlerde hedef uçak Turna başarı ile vuruldu.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın alçak irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile imzalanan sözleşme kapsamında ASELSANtarafından başlanan geliştirme çalışmalarında son aşamaya gelindi.
Bu kapsamda geliştirilen hava savunma top sistemleri ile eylül ayında yapılan atışlı testlerde hedef uçak başarıyla vuruldu.
Testlerde yer alan Hava Savunma Ateş İdare Cihazı (AİC), kritik tesisler ile sabit askeri birliklerin hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirildi. AİC Sistemi, ASELSAN tarafından modernize edilen 35 mm çekili hava savunma topları ve HİSAR projesi kapsamında yine ASELSAN tarafından geliştirilmekte olan Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Fırlatma Sistemi'nin atış ve komuta kontrolünü üstlenecek.
MÜHİMMATI DA ASELSAN GELİŞTİRDİ
ASELSAN tarafından modernize edilen ve AİC kontrolünde görev yapacak olan 35 mm çekili hava savunma topları yine ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm Parçacıklı Mühimmatı atma kabiliyetine sahip bulunuyor. Parçacıklı Mühimmat; 35 mm hava savunma toplarının görevlerini havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçları gibi güncel hava hedeflerine karşı etkin olarak icra edebilmelerine imkan sağlıyor.
KORKUT'A DA AYNI MÜHİMMAT
Testleri gerçekleştirilen parçacıklı mühimmat, yine ASELSAN ana yükleniciliğinde geliştirilen KORKUT Hava Savunma Top Sisteminde de kullanıyor. Çekili toplar sabit tesisleri korurken; KORKUT konvoya katılarak hareket halindeki birliklerin hava savunmasını sağlıyor.Haberler.com
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net