ASLAN: ÇILGIN PROJELERLE GELİYORUZ… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ASLAN: ÇILGIN PROJELERLE GELİYORUZ…

ASLAN: ÇILGIN PROJELERLE GELİYORUZ…

Written By yavuz4040 on 14 Ekim 2015 Çarşamba | 10:58:00

AK Parti Kırşehir Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ile Mikail Arslan, Kent Park Kocatepe’de Kırşehir halkı ile buluştu. İlimizde bulunan sivil toplum kuruluş temsilcileri ve Kırşehir’deki yerel basına hazırlamış oldukları 50’den fazla projenin tanıtımını yaptılar.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’nin açış konuşmasını yaptığı toplantıda “ İlimizde 1 kasım seçimlerinin rahat ve huzur içinde geçmesi için üzerlerine düşen her şeyi yapamaya devam edeceklerini belirterek, bu seçimlerde Ak Parti ile yine Kırşehir’in yüzünün gülmesi için  çalışmaları, gerek Kadın Kolları ve ve gerekse gençlik kolları ile koordineli çalışmaların devam ettiğini belirterek bu gece gündüz çalışmalarımızın ödülünü 2 milletvekili çıkartarak, 1 Kasım akşamı bir şölen havasında tüm Kırşehirliler'le yaşamak istiyoruz.” Dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili adayları Çetinkaya ve Arslan birer konuşma yaptı.
Çetinkaya, “Biz projelerle konuşuyoruz. Diğer partilerin durumları farklı, onlar bizleri eleştirmekten başka bir şey yapamazlar. Bizler ülkemizin ve ilimizin refahı için birer nefer olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ak Parti iktidarında Kırşehir’in gelişmişlikte üst sıralara yükselmesinde büyük katkılarının olduğunu vurgulayan Milletvekili adayı Çetinkaya, seçim beyannamelerindeki tüm vaadlerin gerçekleşmesi ile hem ülkemiz ve hemde Kırşehir halkın refah düzeyi daha da yükselecektir. Biz projelerimizle halkın karşısındayız dedi”.
Daha sonra kürsüye gelen  Milletvekili adayı Mikail Arslan, Yapacakları proje ve hizmetleri  slayt gösterimi karşısında anlattı.
Arslan ilimiz için en önemli projelerinin başında gelen  şehir içi tramvay hattı yapmak olduğunu belirterek  İlk etapta Ahi Evran Üniversitesi – Bağbaşı yerleşkesi – Çarşı hattını yapacağız. 2. etapta Şehir merkezi – Şeker Fabrikası – Güney kent hattını gerçekleştireceğiz. 3. Etapta ise Güney kent – Kapadokya Hava Limanı hattını yapmak suretiyle Şehrimizi Hava Limanıyla raylı sistem üzerinden bağlayacağız. Çevre yolunu tamamlayacağız. İlimizde bir Askeri Birliğinin konuşlandırılması için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.
Proje Çalışmalarını başlattığımız Yüksek Hızlı Tren hattı İlimizi kuzeyde Samsun Limanına, güneyde Mersin Limanına Demiryolu ile bağlayacak, Söz konusu hattın 4 yıl içinde temelini atmayı hedefliyoruz. Şehir Merkezinde gerçekleştirmeyi projelendirdiğimiz 2000 kişilik yeni yükseköğretim öğrenci yurdu kompleksi ile Üniversite Öğrencilerimizin barınma sorununu çözeceğiz. Kırşehir – Kapadokya Havalimanı Yolunu yeniden yapmak suretiyle Kırşehir – Havalimanı arasındaki mesafeyi 30 dakikaya indireceğiz. Uygulama çalışmaları sürdürülmekte olan Yamula Barajı Sulama Projesini hızlandıracağız. İlk su bırakma işleminin 2017 yılında gerçekleşmesini, 2020 yılında ise projenin tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu proje ile Mucur, Boztepe, Çiçekdağı ilçelerimizde toplam 67 bin dönüm arazi sulanabilecek.
Ahi Evran Üniversitesi Araştırma Hastanesine ek bina yapacağız.Bu ek binada yeni poliklinikler, koroner anjiyo ünitesi yer alacak. Cephe Tasarımı projesiyle tarihi Kırşehir Çarşısı kendi ruhuna uygun bir görünüm kazanırken, bedesten projemizle kendi tarihi ve kültürel birikimimizi yaşatan yeni bir çarşıya sahip olacağız” dedi.
Projeleri slayt gösterimi ile anlatmaya devam eden Arslan;
“İkizarası’nda Kent Park’ın bittiği noktadan yeni terminalin bulunduğu noktaya kadar yeni bir Doğa Park Yapacağız. Bu projeyle bölgenin tabi dokusunu korurken yürüme yolları, balık tutma alanları, dinlence alanları inşa edeceğiz.
“Öğretmenlerimize yakışır çağdaş normlara sahip yeni termal Öğretmenevimizi yapacağız. Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezimize 100 yataklı yeni ek bina yapacağız. Bu binada 300 mobil yatak kapasitesi mevcut olacak.
“Kırşehir şehir merkezine Termal Tatil Köyü kuracağız. Karakurttaki Tarihi Hamamları Restore edeceğiz. Kırşehir’i kaplıca turizminin Merkezi yapmayı hedefliyoruz.
“Kocabey kavaklığı bölgesinde; içinde yürüyüş yolları, atlı gezinti yolları, yüzme havuzları, su bisikleti gezinti alanları, balık avlama noktaları, yemek ve barınma alanları, dinlence ve eğlence alanları bulunan bir tatil köyünü kuracağız. Konya ve Diyarbakır’dan sonra en çok Güneş alan İl olan Kırşehir’de sürdürülebilir enerji üretimine katkı sunmak üzere Güneş Tarlaları kuracağız ve bu yolla yeni istihdam alanları açacağız.
“Çiçekdağı yolu üzerine belirli aralıklarla biyo güvenlikli organize hayvancılık bölgeleri kuracağız. İl genelinde her türlü damızlık hayvan üreticiliğini destekleyeceğiz.
“Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ticaret Borsamız işbirliğinde bir buğday borsası kurulması için çalışacağız. Amacımız üreticimizin alın terinin gerçek değerini bulmasıdır.
Kırşehir – Toklumen yolunu genişletme ve iyileştirme çalışmasını yapacağız. Bu yolun genişliği 12 metreye çıkarken gereksiz viraj ve rampalar kaldırılacak.
Şehrimize 15 bin kişilik yeni Şehir Stadyumunu kazandıracağız.
“Kırşehirsporun mali sorunlarını çözmek ve sürdürebilir bir mali disiplin kazandırabilmek için ve en önemlisi Kırşehirspor’u 3. Lige çıkarabilmek için Kırşehirspor AŞ’yi kuracağız.
“Aşıkpaşa Mahallesi’nin doğu kesiminde 1200 dönümlük alan üzerine Tabiat Parkı’nı yapıyoruz. Bu parkta tüm Kırşehirlilerin dinlenebileceği, sportif etkinlikler sergileyebileceği, piknik yapabileceği imkânlar hazırlayacağız.
“Daha etkin ve daha verimli kamu hizmeti sunabilmek amacıyla tüm daire müdürlüklerini bünyesinde barındıracak nitelikte bir Hükümet Konağı yapacağız.İçinde Ahilik Araştırmaları merkezinin de bulunduğu 5000 kişilik Kültür Spor ve Kongre Merkezîni yapacağız. Kurulacak olan çağrı merkezi yoluyla 200 gencimize yeni iş kapısı açılacak. Kaman’da ve Merkez köylerimizde başlattığımız arazi toplulaştırma çalışmalarını tüm ilçelerimize yaygınlaştıracağız. Kırşehir – Çiçekdağı yolu üzerine belli aralıklarla biyogaz tesisleri kuracağız. Uluslararası yatırım yoluyla 500 dönümlük Orkide bahçeleri kurulacak. 500 İnsanımıza yeni iş kapısı açılacak.
“Kuruluş kanununu çıkardığımız A.E.Ü. Tıp Fakültesi Onkoloji binasını inşa etmemiz suretiyle öğrenci alımına başlayacak. Orta Asya Türk Kültürünü Kırşehir’de yaşatacak olan yaşayan çadır müzemizde tüm Türk boylarının yaşam tarzına uygun sergi ve dinlenme alanlarını gezebilecek, Türk mutfağının seçkin yemeklerinden tadabilecek, Tarihin derinliklerine yolculuğa çıkabileceksiniz. Kırşehir Kapalı Cezaevini Kırşehir – Mucur yoluna taşıyacağız. Yerine Güzel Sanatlar Fakültesini yapacağız. Bir ulusal değerimiz olan Ahilik Uluslararası bir değer haline gelecek. İslami Bilimler Fakültesini açacağız. Arkeoloji Müzemizi yapıyoruz.
“Kırşehir’i bölgenin sağlık merkezi yapmayı hedefliyoruz. 300 yataklı yeni Hastanemizi ve yanı Morfoloji binamızı yapacağız. Yaşantısını Aileleriyle sürdüren engellilerimize dönük Gündüzlü Bakım Mesleki Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’ni yapacağız. Özellikle kırsalda yalnız yaşayan yaşlılarımıza dönük butik kış kampları kuracağız. Yaşlılarımız kendi sosyal çevrelerinden kopmadan kış mevsimlerini daha kolay ve tatil modunda yaşayacaklar.
“İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim kompleksi. Bünyesinde Milli Eğitim Hizmet Binası, Halk Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası, Turizm Otelcilik Lisesi Termal uygulama Oteli ve Eğitim Araştırmaları Merkezi’nin bulunduğu bir kampüs yapacağız. Spor Balıkçılığı yapan vatandaşlarımıza dönük İkizağıl bölgesinde yol ıslah çalışması ve kamping alanı yapacağız. A.E.Ü. Eğitim Fakültesi Binasını yapacağız. A.E.Ü Ziraat Fakültesi Binasını yapacağız. A.E.Ü Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesini yapacağız. Mucur’da 540 mw Doğalgaz Kombine Çevrim Santralini kuracağız. Bu santralin inşası sırasında 2000 kişiye, sürekli olarak da 200 kişiye istihdam imkânı doğacak.
“Kırşehir-Şereflikoçhisar yolunu bölünmüş yol yapacağız. Böylece 2 merkez arasındaki yolculuk 35 dakikaya düşecek. Şereflikoçhisarlar ticari bağımız güçlenecek. Emlak Konut vasıtasıyla şehrimize prestij konutlar kazandıracağız. Kırşehir – Mucur Yolu üzerine tam donamlı, helikopter pistine de sahip AFAD kampüsünü yapıyoruz. Altı İlçemize ve 14 mahallemize tam donamlı acil durum konteynırları kuracağız. İl Halk Kütüphanemizi yeniden yapıyoruz;
“Ziraat Fakültesi Öğrencilerimizin Bilimsel Çalışmalarını saha üzerinde uygulamalı olarak yapabilmeleri için bir yerleşke kuracağız. Yıkılan Erkek Yetiştirme Yurdunun yerine Gençlerimiz için Sevgi Evleri yapıyoruz. Kesikköprü -Kervansaray Bölgesinde yapacağımız Rekreasyon çalışmaları ve Dinlenme tesisleri yoluyla bölgenin ekonomisini canlandıracağız.
Kapalı Olimpik Yüzme havuzumuz 2 ay sonra açılıyor. 2011 yılında projelendirdiğimiz Yaşlı bakım ve rehabilitasyon Merkezimizde 80 bakıma muhtaç yaşlımız barındırılırken 80 işsizimize de iş imkânı sağlanacak. Tesis 6 ay için de açılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Hizmet Binasını yapacağız. SGK İl Müdürlüğü Hizmet Binasını yapacağız.
Kırşehir Gençlik Merkezi tamamlandı; gençlerimize Sanat, Spor, Kültür ve eğitim alanları hazırladık.” Dedi.

Projelerle ilgili geniş bir bilgilendirmenin ardından toplantı sona erdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net