BASKETBOLDA MİLLİ TAKIM VE BANVİT ÇIKARMASI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BASKETBOLDA MİLLİ TAKIM VE BANVİT ÇIKARMASI

BASKETBOLDA MİLLİ TAKIM VE BANVİT ÇIKARMASI

Written By yavuz4040 on 25 Ekim 2015 Pazar | 12:32:00

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yaklaşık 3 yılı aşkın bir süredir devam eden basketbol alt yapı faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı.
Cacabey Ortaokulu öğrenci olan Sıla ÖZTÜRK ve Cihat Mert Ali DALGALI ilimizin Basketbol yıldızları olma yolunda büyük adım attılar.  Sıla ÖZTÜRK yıldız B Milli takım alt yapı Türkiye seçmeleri sonuçlarında aday adayı kadrosuna girmeye  hak kazandı.

Cihat Mert Ali DALGALI Anadolu Yıldızlar ligi Konya'da yapılan turnuvada milli takım yardımcı Antrenörü ve Banvit Spor Kulübü antrenörü Ali YILDIRIM tarafından izlenip Banvit Spor Kulübü seçmelerine çağrıldı. Seçmelerde başarılı olan Cihat Mert Ali DALGALI sezon başı itibari ile imza atıp Banvit Spor Kulübüne transferi gerçekleştirildi.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörleri  A.Fatih Çörten ve Orçin ARTUK yaptıkları açıklamada; "Cacabey Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenleri Gökhan GÖKBULUT, Recep TURPCU ve  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, 3 yıl  koordineli bir şekilde yapılan çalışmaların karşılıklarını almaya başladık. İki sporcumuzdan, Sila yıldız B Milli Takım aday adayı kadrosuna katılmaya Cihat ise Banvit ile resmen anlaşmıştır. Kırşehir küçük nüfuslu bir şehir ama sporda potansiyeli olduğunu gösterdi. Tabi ki bunu alt yapıdan gelen sporcularımıza güvenerek ve diğer branşlarda ki başarılarımıza bakarak söylüyoruz. Bu başarılar tesadüf olmadığı gibi bir ekip çalışması. Başta İl Müdürümüz Şaban GÜNEŞ olmak üzere Antrenör arkadaşlarımız ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü çalışanlarının payları büyük. Biz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri olarak, yeteneklerinin keşfedilmesi için gençlerimizi il müdürlüğü ne spora davet ediyoruz. Sporcularımızın başlayan basketbol kariyerleri daha iyi yerlere gelmesini ilimizin gururu olmasını ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmesini diliyor, Sporcularımıza  başarılar diliyoruz."

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net