“GÖNÜL DAĞI TIRMANIŞI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » “GÖNÜL DAĞI TIRMANIŞI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“GÖNÜL DAĞI TIRMANIŞI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Written By yavuz4040 on 15 Ekim 2015 Perşembe | 11:23:00

Neşet Ertaş’ın anısına “Türkiye Dağcılık Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği” tarafından 1.Neşet Ertaş’ı Anma Gönül Dağı Tırmanışı, Demirli Gönül Dağı’nda gerçekleştirildi.
Büyük usta Neşet Ertaş’ın ölüm yıl dönümü münasebetiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle “Türkiye Dağcılık Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği” tarafından Demirli Gönül Dağı’na 10.10.2015 Cumartesi günü bir tırmanış gerçekleştirildi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliğinin 2015 yılı resmi faaliyet programında yer alan etkinliğe farklı kulüplerden toplam 16 lisanslı sporcu ve 3 UMKE görevlisi katıldı.

Sabah saat 08.30’da Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde toplanan sporcular önce minibüsle Kaman İlçesi Demirli Köyü’ne hareket ettiler. Köy meydanında köy muhtarı, eski belediye başkanı ve bazı köy sakinlerince karşılanan sporcular dağın eteğindeki kamp alanlarına giderek tırmanış öncesi son hazırlıklarını yaptılar. Kamp alanında Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Erdal ÖZBEK ve Antrenör Adem DOĞAN tarafından yapılan son bilgilendirmenin ardından sporcular UMKE görevlileri ile birlikte Gönül Dağı’na tırmanma yürüyüşlerine başladılar.

Kafiledeki sporcular dik parkur ve yoğun bitki örtüsü nedeniyle zaman zaman zorlansalar da her hangi bir olumsuzluk yaşamadan yaklaşık üç saat sonra 1853 m yüksekliğindeki Gönül Dağı (Nalgediği Tepesi) zirve noktasına ulaştılar. Burada verilen molanın ardından faaliyete katılan sporcular büyük usta ve halk ozanı Neşet ERTAŞ’ı “Gönül Dağı” ve “Leyla” isimli türkülerini söyleyerek andılar. Sporcular, anma etkinliğinin ardından dağdan inişe geçerek yaklaşık iki saatlik bir yürüyüşün ardından kamp alanlarına döndüler.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Erdal ÖZBEK yaptığı açıklamada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederek, hem bu anlam tırmanışın gerçekleşmesinde hem de tırmanış sporuna verdikleri katkıdan dolayı minnettar olduklarını belirtti.

Etkinliğe katılanlar kamp alanında verilen mola ve yapılan değerlendirme toplantısının ardından hiçbir sorun yaşamadan aynı gün il merkezine dönüş yaptılar.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net