USTAMIZI SADECE YIL DÖNÜMÜNDE DEĞİL HER DAİM ANIYORUZ VEDE ANACAĞIZ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » USTAMIZI SADECE YIL DÖNÜMÜNDE DEĞİL HER DAİM ANIYORUZ VEDE ANACAĞIZ

USTAMIZI SADECE YIL DÖNÜMÜNDE DEĞİL HER DAİM ANIYORUZ VEDE ANACAĞIZ

Written By yavuz4040 on 5 Ekim 2015 Pazartesi | 03:40:00

Büyük usta, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ı ölümünün 3. yılında anıyoruz...

29 Eylül Salı günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Kuran-ı Kerim ve Mevlüd-i Şerif okunmasının ardından kabir ziyareti ve 19:30’da Kültür Merkezi’nde tiyatro ile devam etti.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Neşet Ertaş'ı, vefatının üçüncü sene-i devriyesinde rahmetle, minnetle yâd ediyoruz. Ertaş çocukluğundan itibaren çok büyük acılar, ayrılıklar, yeri doldurulmaz kayıplar ve tarifi mümkün olmayan yoksulluk yaşadı. Kendi de bunu dizelerinde ifade ediyordu. Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak 3 yıl önce aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü. 'Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir de ölüm' diyordu. Hiç kuşkusuz, bizi sessiz ve yetim bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi Döne'ye, babası Muharrem Ertaş'a, nice sevdiğine, en önemlisi de aslına kavuştu. 

Neşet Ertaş bu topraklarda Anadolu’nun sesi olmuş çok önemli bir ozandır. Büyük Üstad Neşet Ertaş’tan biz; aşkı, sevmeyi, ağlamayı öğrendik. Neşet ustamız sadece bir âşık değil,  sözüyle, özüyle, yaşantısıyla büyük bir üstattı. Bizde bu toprakların sesini, Neşet Ertaş Ustamızı yaşatabilmek, gelecek nesillere onun felsefesi ve düşüncesini aktarabilmek için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz ve de çalışacağız.

Bu toprakların sessiz haykırışını bozlaklarıyla taşıyan ustayı 29 Eylül 2015 Salı Günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde öğle namazından önce  Mevlid-i Şerifin ardından büyük üstad'ın kabrini ziyaret ettik. Aynı gün Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da tiyatro ile ustamızı andık.

Büyük ustamız Neşet Ertaş'ı sadece yıl dönümünde değil, her daim anıyoruz vede anacağız.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net