- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 24 Mart 2016 Perşembe | 13:30:00


Almanya’nın Dordmund  kentinde Kırşehirliler günü kutlandı

Bu yıl 3. gerçekleşen geceye Dordmund Kırşehirliler dernek başkanı Osman Baraklı, Resmscheid Belediye Başkan yardımcısı Burhan Ertaş, İlimizi temsilen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl başkanı Mustafa Kendirli ve binlerce Kırşehirli gurbetçi katıldı.

Geçen hafta sonu Altın Köşk’te yapılan gecede konuşma yapan Bahçeci,  Almanya’da bulunan gençlere seslenerek, burada iyi bir öğrenci, iyi bir iş sahibi olmaları için çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak gurbette kazanılan başarılar ilimizde memnuniyetle karşılanmaktadır. Gençlerimizin vatanımıza ve  ülkemize iyi hizmetler etmesini istiyoruz. Almanya’da gurbetçilerimizin omuz omuza birbirlerine destek vermelerinden dolayı da kutluyorum dedi.

Kırşehirliler gecesine Salih Çetinkaya  Amerika’da olmasından dolayı katılamazken, Mikail Arslan’ında TBMM’nin yoğun çalışmaları nedeni ile geceye  katılamadılar.

Gece gurbetteki Kırşehirlilerin bir araya gelip doyasıya eğlendiği etkinlik, Kırşehir Dordmund Dernek Başkanı Osman Baraklı'nın Remscheid Belediye Başkanına plaket vermesiyle son buldu.

Haber: Nihal Gülver Parlak
Dordmund/Almanya

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net