KAMAN BELEDİYESİ’NDEN NEVRUZ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KAMAN BELEDİYESİ’NDEN NEVRUZ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

KAMAN BELEDİYESİ’NDEN NEVRUZ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Written By yavuz4040 on 24 Mart 2016 Perşembe | 05:21:00

Kaman Belediyesi tarafından düzenlenen Nevruz Bayramı etkinlikleri Cumhuriyet meydanında, Öğle namazının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Belediye Başkanımız Erhan Talu ve İlçe Kaymakamı Hakan Şen’in konuşmalarıyla devam etti. Nevruz ateşinin üzerinden atlanması, temsili demir dövme töreni, yumurta kırma yarışmaları ve bereketi bolluğu simgeleyen nevruz pilavı ikram edildi. 

Belediye Başkanı Erhan Talu konuşmasında “Öncelikle Ankara Kızılay Meydanında, İstanbul İstiklal Caddesinde bölücü örgüt mensuplarınca canlı bombalarla ve bombalı araçla, otobüs durağında, sokakta yürürken katledilen masum vatandaşlarımıza ve Güneydoğudaki operasyonlarda şehit olan güvenlik mensuplarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine ve Türk Milletine sabırlar diliyorum.

Biz; aynı ülkülere odaklanmış, aynı hayallere dalmış, aynı acıya dayanmış, birlikte gülmüş, birlikte ağlamış, kıtalar arasında zafer naraları atmış, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar, derin izler ve hatıralar bırakmış, büyük Türk Milletiyiz.
Bizi ayrıştırmak, parçalamak, aramıza nifak sokmak isteyenlere inat, omuz omuza durmalı, kenetlenmeliyiz. Terörün bizi esir almasına izin vermemeliyiz.

Nevruz, asırlarca Türk-İslam coğrafyasında barışa, kardeşliğe ve kucaklaşmaya işaret etmiştir. Bu kutlu bayramda bereket ve sevgi kenetlenmekte, dayanışma ve yardımlaşma bütünleşmekte, saygı ve nezaket iç içe geçmektedir. Gerçekte Nevruz, birlik ve beraberliğin gür ateşini körüklemekte, fitne ve nifaka geçit vermemektedir.

Temennim baharın uyanışını ve müjdesini haber veren Nevruz’un, milletimizin birliğine ve bütünlüğüne fırsatlar sunmasıdır.

Türklüğün olduğu her yerde Nevruz vardır. Türk’ün geleneğinden gelen bu bayramlara sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle baharın habercisi olan bu yeni gün münasebetiyle, doğudan batıya, kuzeyden güneye milletimizin ve Türk-İslam âleminin Nevruz Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Cenab-ı Allah’ın milletimize huzuru, mutluluğu, refahı ve kardeşçe yaşamayı nasip etmesini tüm içtenliğimle niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, Milletimizi korusun.

Nevruz Bayramı karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün, kardeşçe ve barış içinde bir arada yaşama arzusunun, dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu bir gündür.

Nevruz, bütün bu güzel duyguların yanında, yeni ve umut dolu günleri, baharı, bolluk ve bereketi müjdelemektedir aynı zamanda nevruz, bereketin simgesi, dirilişin işareti, doğanın yeni bir enerjiyle canlanışı, yüreklerimizin yeni umutlarla dolup taştığı, yeni bir bahara yolculuğun başlangıcıdır.

Nevruz Bayramı, binlerce yıldır insanların aynı hisler temelinde sergileyebilecekleri, güçlü bir dayanışma ruhuna işaret etmektedir. Bu dayanışma ruhu hepimize ilham kaynağı olmalıdır. Bu bayram; birliğin, beraberliğin, bir olmanın, bütün olmanın en güzel örneğidir.

Dostluk, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dayanışmanın öneminin vurgulandığı Nevruz Bayramınızı en içten duygularla kutluyorum.

Hepinizin, hepimizin Nevruz Bayramımız kutlu olsun, mutlu olsun; önümüzdeki yeni yıl, Ülkemiz için, halkımız için, insanlık için bolluk olsun, bereketli olsun” dedi.  

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net