Öztürk, “Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Bağımsızlık Destanıdır” - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Öztürk, “Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Bağımsızlık Destanıdır”

Öztürk, “Çanakkale Zaferi Türk Milletinin Bağımsızlık Destanıdır”

Written By yavuz4040 on 18 Mart 2016 Cuma | 03:36:00

Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümü ve Şehitler Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Öztürk, "Milletimizin kaderini tayin eden, bugünkü varlığımızı, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi bizlere kazandıran Çanakkale Savaşı; Türk milletinin iradesinin, inancının, azminin ve bağımsızlık mücadelesinin en büyük destanıdır.
Bu destan öyle bir inanç, öyle bir ruhla yazılmıştır ki donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını adeta dünyaya kanıtlamıştır. Çanakkale`de cesurca ortaya konan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. Ecdadımızın "Çanakkale Geçilmez" dedirten sağlam ve sarsılmaz inancı ve mücadelesi neticesindedir ki bugün biz onların evlatları olarak, bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz.
Şehitlerimizin bizlere emaneti olan mukaddes vatanımızı, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı ve millet olma bilincini aynı inanç ve irade ile muhafaza etmeli, yarınlara emin ellerde teslim etmeliyiz. Bizlere bırakılan mirasın değerini ve maneviyatını idrak etmeli, bunu en kıymetli hazinemiz olarak benimsemeliyiz.
Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Zaferi`nin 101. yıldönümü ve Şehitler Günü`nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı Ahi Esnafım adına rahmet ve minnetle anıyorum."
                                                                Bahamettin Öztürk

                                                                        Başkan
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net