Suriye ordu birlikleri büyük saldırı başlattı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Suriye ordu birlikleri büyük saldırı başlattı

Suriye ordu birlikleri büyük saldırı başlattı

Written By yavuz4040 on 10 Mart 2016 Perşembe | 03:11:00

Esad güçleri, bir yandan ateşkes kapsamının dışında bırakılan terör örgütü IŞİD’in Halep’teki üslerini karadan bombalarken, bir yandan da ordu Humus’taki mevzilerini hedef alıyor

Suriye ordusunun topçu birlikleri Halep’in güneyinde teröristlerin mevzilerine saldırmaya devam ederken, ordunun IŞİD’in Humus’un güneybatısındaki mevzilerine karşı büyük bir saldırı başlattığı bildiriliyor. Esad yönetiminin başlıca destekçilerinden İran’ın medyası, Suriye’deki çatışmaları çok yakından izlemeyi sürdürürken, Suriye ordusunun kaydettiği ilerlemeleri yansıtmaya da devam ediyor. Fars haber ajansı, son olarak Suriye ordusunun IŞİD’in Humus ilinin güneybatısındaki kalelerine karşı büyük çapta bir saldırı başlattığına dikkat çekiyor. Daha önce Humus ilinin doğusundaki Palmira kenti yakındaki terörist mevzilerinin de yok edildiğini anımsatan Fars, Esad güçlerinin son alan kazanımlarına ilişkin ayrıntılı bilgi verdiği haberinde, Suriye jetlerinin IŞİD milislerinin araçlarını ve mevzillerini bombaladığına dikkat çekiyor.

Uluslararası çocukları koruma örgütü Çocukları Koru uyardı: Suriye’de abluka altındaki bölgelerde yaklaşık 250 bin çocuk aç... Örgüt yetkilileri, New York’ta açıkladıkları raporda Suriye’deki çocukların durumuna dikkat çekti. Abluka altındaki bölgelerde yaşam koşullarının zorlaştığına işaret eden örgüt yetkilileri, bundan da en çok çocukların etkilendiğini vurguladı.


Raporda, abluka altındaki bölgelerde açlık çeken çocukların aynı zamanda tıbbi olanaklara erişemediği ve kalıcı psikolojik sorunlarla da karşı karşıya olduğu kaydedildi. Örgütün Suriye’den sorumlu direktörü Sonia Khush, “Çocuklar bir tür savaş kültürü içinde büyüyor ve bunun çocuklar üzerindeki uzun vadeli etkilerini tahmin etmek güç” dedi. Çatışmanın başlangıç tarihi olan 15 Mart’ın yıl dönümünde yayınlanan raporda, pek çok çocuğun ölmek için kendi sıralarını beklediğini söylediği ifade edildi. Hava saldırılarının büyük korku yarattığı vurgulanan raporda, açlıktan ölen çocukların olduğu, bazı ebeveynlerin de çocuklarını pişirdikleri yaprak ya da hayvan yemleri ile besledikleri ifade edildi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net