Canan Aksoy’dan annelere özel tavsiyeler… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Canan Aksoy’dan annelere özel tavsiyeler…

Canan Aksoy’dan annelere özel tavsiyeler…

Written By yavuz4040 on 10 Nisan 2016 Pazar | 10:02:00


Sağlıklı suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketiciyle buluşturmayı amaçlayan Waternet, anne bloggerlar ile Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy’u Tavsiye Evi etkinliğinde bir araya getirdi. Gebelik ile birlikte doğum sonrası dönemde ve çocuklarda beslenme ve su tüketiminin masaya yatırıldığı etkinlikte, Canan Aksoy, katılımcıların sorularını yanıtladı.

“Sağlıklı ve Taze İçme Suyuna Ulaşmanın En Kolay Yolu” ilkesini benimseyen Waternet, bu yıl dördüncü ve sonuncusu düzenlenen Tavsiye Evi etkinliğinde anne bloggerlar ile Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy’u bir araya getirdi. Gebelik ile birlikte doğum sonrası dönemde ve çocuklarda beslenme ve su tüketiminin ele alındığı etkinlikte, Canan Aksoy, katılımcıların sorularını yanıtladı.

“Hamilelik döneminde 8-10 bardak su tüketilmeli”
Suyun, insanların hayatında her dönem önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek sözlerine başlayan Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, özellikle gebelikte su ihtiyacının daha da arttığını vurguladı. Hamile bir kadının, hem kendisinin hem de bebeğinin su ihtiyacını karşılamak için günde 8-10 bardak su tüketmesi gerektiğini dile getiren Diyetisyen Canan Aksoy, “Hamileler, bu dönemde arıtılmış ve doğru şartlarda saklanan suları tercih etmeli” dedi. Hamilelik döneminde alınan bütün gıdalardaki vitamin ve minerallere de dikkat edilmesi gerektiğini belirten Canan Aksoy, hamilelikte kilo kontrolünün su ile yapılabileceğinin de altını çizdi.

“Su, süt üretimini artırmaya yardımcı olur”
Doğum sonrası dönemde, suyun süt üretimini artırmaya yardımcı olduğunu sözlerine ekleyen Diyetisyen Canan Aksoy, emziren annenin mutlaka günde 3 litre sıvı tüketmesi gerektiğini ifade etti. Anne sütü içindeki tüm besin maddelerinin, vitaminlerin ve minerallerin su içinde çözünmüş halde olduğuna ve anne sütünün temel bileşeninin su olduğuna dikkat çeken Canan Aksoy, emzirme döneminde annenin susama hissinin arttığını belirtti ve ekledi: “Susamayı beklemeden su içmeye gayret etmelisiniz.”

“Çocukları su içmeye teşvik etmelisiniz”
Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, anneler kadar çocuklarda da su tüketiminin oldukça önemli olduğuna işaret etti ve yetişkinlere oranla vücutlarındaki suyu daha hızlı kaybeden çocukların, özellikle de yeni doğan bebeklerin ihtiyaç duydukları suyu geri kazanmalarının gerekliliğini vurguladı.
Yeni doğan bebeklerin ve küçük çocukların yeterli su tüketmedikleri takdirde ishal ve kusma gibi ciddi sorunlar yaşayabileceklerine dikkat çeken Canan Aksoy, çocukların, düşünme, sorgulama, dikkatini verme konularında sorun yaşamamaları için su tüketmeleri gerektiğine dikkat çekti. Kendini oyuna kaptıran çocukların kimi zaman susadıklarının bile farkına varmadıklarını dile getiren Diyetisyen Canan Aksoy, “Su içmenin önemini bilmeyen çocuk bilinçli olarak su arayışına girmeyecektir. Bu noktada ebeveynlere ve öğretmenlerine görev düşüyor. Hem söyleyerek hem de uygulayarak çocukları su içmeye teşvik etmelisiniz” diye konuştu.

Sağlıklı suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketiciyle buluşturmayı amaçlayan Waternet’in Tavsiye Evi etkinliğinde, Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, katılımcıların akıllarındaki soru işaretlerini giderdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net