- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 6 Nisan 2016 Çarşamba | 06:25:00

Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Alımı Teklifi Kabul Edildi

Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımı için Yüksek Öğretim Kuruluna (YÖK) yaptığı başvuru kabul edildi.

Fakülte bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Halı, Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Anasanat Dalı’na, 2016-2017 eğitim-öğretimdöneminde 20 lisans öğrencisi alınacak. Aynı zamanda, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde bulunan Geleneksel Türk El Sanatları Anasanat Dalında tezli yüksek lisans programı açılması da kabul edildi.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesinin öğrenci alımıyla beraber ilimizin sanat, sanat ve tarihi kalkınmasına katkı sağlayacağını ifade etti. Fakültede, üretkenliği esas alan bir eğitim felsefesini benimseyerek, çağın getirdiklerinin ve beklentilerinin farkında, geçmişten günümüze ulaşan kültürel değerleri koruyarak ve çağdaş sanat anlayışını özümseyerek, nitelikli bir sanat eğitimi sağlamayı hedeflediklerini belirten Rektör Karakaya, kent halkı ve diğer tüm paydaşlar ile bütünleşmeyi sağlayıcı projeler ve etkinlikler yaparak, başarıyı hedefleyen donanımlı, paylaşımcı, araştırmacı özgün sanatçılar ve sanat insanları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net