Kırşehir’de Güney Kore Konseri Gerçekleşti - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’de Güney Kore Konseri Gerçekleşti

Kırşehir’de Güney Kore Konseri Gerçekleşti

Written By yavuz4040 on 27 Nisan 2016 Çarşamba | 05:28:00

Güney Koreli vurmalı çalgılar grubu JinMyung, Kırşehir’de geleneksel müzik konseri verdi.
Konser Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi ‘nin ortaklaşa organize ettiği "TA-CON" isimli konser, yoğun bir katılımla Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti.
Konsere Güney Kore Ankara Büyükelçisi  Yunsoo CHO,Müşteşar Dong-WooCho, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkan Vekili Veli Şahin, Cumhuriyet Baş SavcısıHasan Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl Genel Meclis ve daire müdürleri katıldı.
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan yaptığı konuşmada “Güney Kore bizim insanlık değerleri uğrana savaş verdiğimiz bir Ülke. Dün nasıl mazlumların yanında savaştıysak, bugündeSuriye’de , Suriye halkına destek veriyoruz. Yarında dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun yardım çığlıkları atan bir mazlum bir millet varsa onun yanında olacağız. Bu Türk Milletinin değişmez şiarıdır. Biz Orta Asya Türk kültürünün izlerini taşıyan medeniyetinin çocuklarıyız. Güney Kore davulları bizim ustalar ve mehteran kültürümüzü anımsatıyor.  Kültürlerimiz birbirine yakın ve daha çok dertleşecek.Güney Kore Ticaret mantaletisi olan, Dünyada söz sahibi bir ülkedir. Türkiye ve Güney Kore mesafe olarak ne kadar uzak olsa da Kültürel değerleri ile birbirine çok yakın ülkelerdir. Kırşehir Belediye Başkanlığımızda Güney Kore Devleti arasında Kırşehir’de bir Kore bahçesi inşa edeceğiz.” dedi
Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Yunsoo CHO konserde  yaptığı konuşmada, ülkelerinin kültürünü tanıtmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.“Bizleri buraya davet eden ve bu olanağı sağlayan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e , Milletvekili Mikail Arslan’a ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye teşekkür ediyorum. Kırşehir’e ilk kez geldim ve çok şaşırdım. 12. yy beri kültürel bakımdan Kırşehir çok gelişmiş ve bende çok şaşırdım. Türkiye, Kore halkının kalbinde sıcak duygular beslediği bir ülkedir ve bu duygular Türkiye halkı için de geçerlidir. Bu manevi bağ 6. Yüzyıldan beri giderek artan tarihi ilişkilere dayanmaktadır. İki ülke birbirine coğrafi olarak yaklaşık 8000 km uzaklıkta olmasına rağmen 1450 yıl öncesinde kurulan bağ hala iki ülkeyi bir arada tutmaktadır. Kore, Kore Savaşı’ndan dolayı çökmek üzereyken Türk gençleri savaşa katılarak Kore halkına fedakârca yardım etmişlerdir.” Dedi. Ayrıca Büyükelçi salondaki seyircilere “Dünya Büyük Yapacak Çok iş” sloganını tekrarlatarak konuşmasını sonlandırdı. 
Sanat yönetmeni Lee YounJung ve 10 sanatçının yer aldığı JinMyung Grubu'nun konseri, 3 bölümden oluştu. Konserde vurmalı çalgılar kadar, şarkılar, dans figürleri ve akrobatik hareketler de ilgi çekti.Konsere yoğun ilgi gösteren dinleyiciler, Güney Koreli sanatçılarla fotoğraf çektirdi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net