MHP'de kurultay tarihi belirlendi! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MHP'de kurultay tarihi belirlendi!

MHP'de kurultay tarihi belirlendi!

Written By yavuz4040 on 14 Nisan 2016 Perşembe | 12:59:00

MHP'de beklenen kurultay tarihi belli oldu. Ankara'da bir araya gelen Genel Başkan adayları Akşener, Oğan ve Aydın, kurultay tarihi konusunda uzlaştılar.

Edinilen bilgilere göre adayların kurultay tarihi olarak 8 Mayıs Pazar gününü belirledikleri bildirildi.

Kurultayın iki oturum şeklinde yapılması kararlaştırıldı. Oğan, bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği konusunda mutabakat sağladıklarını belirtti. Çağrı Heyeti'nin yetkisini nasıl kullanacağı konusunu da değerlendirdiklerini söyleyen Oğan, süreci ortak şekilde götürdüklerini belirtti.

Kurultay tarihi üzerinde de mutabakat sağladıklarını ifade eden Oğan, mayısın ilk haftasında kurultayın toplanmasını hedeflediklerini bildirdi.

Genel Merkez'in 548 delegenin noter tasdikli imzasına rağmen kongreyi toplamaması üzerine açılan davada, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, MHP'nin olağanüstü kurultaya götürülmesi kararını vermişti. Mahkeme, ayrıca tüzük değişikliği için kapatılan Aksaray İl Başkanı Ayhan Erel, MHP Kurucular Kurulu Üyesi Ali Sağır ve Bursa Üst Kurul Delegesi Mehmet Bilgiç'i "Kurultay Çağrı Heyeti" olarak açıklamıştı.


Kongreyi toplamakla görevli çağrı heyetinin resmi açıklamayı bir kaç gün içinde yapacağı öğrenilirken, kongrenin hangi salonda yapılacağı ve delegeler için tutulacak otelin belirleme çalışmaları devam ediyor. 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net