Polonyalı Bilim İnsanları Üniversitede Ders Verecek - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Polonyalı Bilim İnsanları Üniversitede Ders Verecek

Polonyalı Bilim İnsanları Üniversitede Ders Verecek

Written By yavuz4040 on 27 Nisan 2016 Çarşamba | 05:43:00

Sürekli yenilenme, değişim ve gelişim amacıyla yoluna devam eden üniversitemizde ilkler gerçekleşmeye devam ediyor. İkili anlaşmalar ile uluslararasılaşmayı hedefleyen üniversitemiz, Ahi Evran Üniversitesi için ilk olan bir yeniliğe imza attı.

Geçtiğimiz aylarda Erasmus+ kapsamında ilk yabancı öğrencimizin geldiği üniversitemize, yine Erasmus+ kapsamında Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi (Poznan University of Life Sciences)’nden Yrd. Doç. Dr. Izabela Lipinska, Yrd. Doç. Dr. Wawrzyniec Czubak ve Dr. Slawomir Kalinowski İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde bir hafta süre ile ders verecekler.


Polonyalı bilim insanları 25 Nisan 2016 tarihinde üniversitemize misafir olarak Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt’u da ziyaret ettiler. Üniversitemiz Rektör Yardımcıları daha önce Erasmus+ kapsamında üniversitemize öğrenciler gelirken hocalarında üniversitemizde ders verecek olmasından memnun olduklarını belirttiler. Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ergin Kariptaş, Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Erman Akıllı ve Polonyalı bilim insanları daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret ettiler. Bu gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, yeni başarılara imza atmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net