Radyo ve Televizyon Bölümü Öğrencileri TRT’de - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Radyo ve Televizyon Bölümü Öğrencileri TRT’de

Radyo ve Televizyon Bölümü Öğrencileri TRT’de

Written By yavuz4040 on 15 Nisan 2016 Cuma | 02:57:00

Ahi Evran Üniversitesi Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından TRT’ye teknik bir gezi düzenlendi.
Ahi Evran Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı, 8 Şubat 2016 tarihinde TRT Ankara Genel Müdürlüğüne teknik bir gezi düzenledi. Gezi kapsamında TRT Haber’in haber stüdyosu, kurgu montaj bölümü, reji, dış ve iç haber birimleri ve TRT Müzesi gezildi. Gezide öğrenciler, kullanılan kameralardan görüntü aktarım cihazlarına kadar teknik birçok konuda bilgilendirildi.

Gezi ile ilgili bilgi veren Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Özdemir,  teknik gezilerin öğrenciler için oldukça önemli olduğunu belirterek, TRT gezisi sayesinde öğrencilerin teoride anlatılanları uygulama ve yerinde görme şansı elde ettiklerini söyledi. Özdemir, teknik gezinin yapılmasına olanak sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abudulkerim Karadeniz ile gezinin koordinasyonunu sağlayan Öğr. Gör. Halime Sultan Karahan’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net