AİLE YAŞAM MERKEZİ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » AİLE YAŞAM MERKEZİ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

AİLE YAŞAM MERKEZİ SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

Written By yavuz4040 on 30 Mayıs 2016 Pazartesi | 03:35:00

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi ve Mahalle Konaklarındaki kursiyerlerin dönem boyunca yaptığı çalışmalar, 25 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’de Aile Yaşam Merkezi’nde sergilendi.
Karma yıl sonu sergisinde kursiyerlerin dönem boyunca yaptıkları ebru sanatından tezhibe, resimden yağlı boyaya kadar farklı çalışmalar sergilendi.
Aile Yaşam merkezi ve Mahalle Konakları kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu yıl sonu karma serginin açılış konuşmasında Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Aile Yaşam Merkezinde 2012 yılından bu yana kadar 25.000 kursiyerimize kurs verdik. 60'ın  üstünde branşta eğitim verme fırsatını bulduk. Buranın yaşamasındaki en büyük etken Kırşehir'li hanımefendilerin kurslara katılmasıdır. Kurslarımıza katılan değerli hanımefendi kursiyerlerimize belediyemiz adına teşekkür ediyorum.
Bir şehrin sanat ve kültür damarı yoksa o şehir boş bir şehirdir.  Kırşehir kültür ve sanatın, ilmin merkezi olmuş bir şehirdir. Ahilik haftası dolayısıyla bu etkinliğin yapılması da bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu binaların yaşaması, yaşatılması gelecek nesillere aktarılması gençlerimizin kültürel, sanatla hemhal olması vakit ayırması onların gelişimi açısından son derece önemli. Bu yüzden geleceğimizden de son derece umutluyum.
Kırşehir inşallah önümüzdeki yıllarda bu atılan temellerle Türkiye'nin en güzel şehirlerinden bir tanesi olacak. Bu hepimizin eseri olacak. Hep birlikte Allah'ın izniyle başaracağız. Bu çalışmalardan dolayı  emeği geçen hocalarımıza, bize hoca desteği veren Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Sayın Valimize, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Belediye personelimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Sergimize hanımefendilerin katılması şehrin geleceği açısından ayrı bir önem arz ediyor, çünkü hepiniz annesiniz, annelerin kendini geliştirmesi annelerin gelecek nesillerimizi şekillendirmesi açısından yine son derece kıymetli. Resimle, tezhiple, müzikle,  iğne oyası ile uğraşan anneler daha güzel evlatlar yetiştirirler diye tahmin ediyorum. Kırşehirli hanım efendilere de bu etkinliklere daha fazla katılmalarını davet ediyorum. Sergimiz dört gün boyunca sergilenecek. Tüm Kırşehir'lileri bu sergi gezmeye davet ediyorum”  dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net