AKŞENER, GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARIM - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » AKŞENER, GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARIM

AKŞENER, GÖK KUBBEYİ BAŞINIZA YIKARIM

Written By yavuz4040 on 1 Mayıs 2016 Pazar | 02:40:00

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Antalya’da vatandaşlarla buluştu. On binlerce kişiye hitap eden Akşener, kongrenin yasal bir hak olduğunu ve hiçbir yasa dışı girişimin kongrenin yapılmasına engel olamayacağını belirtti.
MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’in Anadolu turu devam ediyor. Antalya’da vatandaşlarla buluşan Akşener, Konyaaltı kent meydanında vatandaşlarla buluştu. Sahneye bozkurt işaretiyle çıkan Akşener’i on binlerce vatandaş karşıladı. Şehitler için ve Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu ve fatiha okunmasıyla başlayan programda, Akşener için uzun süre “Başbakan Meral” sloganları atıldı.
Meral Akşener, Bu gün partimizin iç işi olan kongremizi konuşmak için gelmiştik. Ama bugün sizin burada ortaya koyduğunuz fotoğraf sonrasında partinin içişlerini konuşmak gitti, Türkiye’yi konuşmak geldi. Bu tabloyu görenlerin neden bizim önümüze çakıl taşı, engel koymak istediklerini daha iyi anladık.1919’dan sonra milliyetçilere Türkiye’nin ilk kez bu kadar ihtiyacı varken, biz bu oy oranını kabul etmedik ve yola çıktık. Biz 5 bin yıllık Türk tarihinin takipçileriyiz. 5 bin yıllık tarihimizin en önemli 2 özelliği vardır. Birincisi meşverettir, ikincisi Türk töresinin meşveretidir. Töre konuşmaya başlarsa han susar. Ancak bizde kurultay işletilmedi, meşverete başvurulmadı.
Delegeye gidin dediler, gittik. 3 arkadaşımla birlikte 548 imza topladık. Bu imzalar bizim namusumuzdur. Bunun dışında kurultayda imza vereceğini söyleyen delegeler var. Eğer bunların sayısını açıklarsam Balgat ağalarını uyuyamaz, zaten fazla uyuyamıyorlardır, hiç uyuyamazlar. 7 Havuz gazetesi mahkeme kararı sonrasında bizi paralelcilikle suçladık. Biz paralalci, maralci değiliz. Ama siz o yandaşlar, candaşlar, onların sahipleri, hepiniz yamuksunuz yamuk. Ülkücü Hareket engellenemez sloganlarını duyan Akşener “Hele bir engellensinler hele bir engellesinler” Ellerindeki tüm güçler Ülkücü hareketi engellemek için çabalıyorlar. Ama onlar korkak tavuk. Onlar bilmiyor ki birçoğumuzun idam sehpalarından geri dönüp geldiğini. Onlar bilmiyor ki vatanımız için canımızı ortaya koyduğumuzu…Ey mütekebbir olanlar Burası ya Fettah diyor, bu sesi iyi dinleyin, iyi duyun. Bu millet sizi “mili irade” diye getirdi. Haram yiyesiniz, dantelli kefenlerinizle kul hakkı yiyesiniz diye getirmedi. Bakan çocuklarını zengin ettiniz, haram lokma yediniz.
Ne yaparsanız yapın, ne kadar çabalarsanız çabalayın Milliyetçi hareket iktidar olacak, iktidar olacak, iktidar olacaktır. Biz böyle dediğimizde koltuk sevdalısı dediler. Evet, koltuk sevdalısıyız. Cumhurbaşkanı bir ülkücü olacak, Başbakan bir ülkücü ve milliyetçi olacak, yetmez, Meclis Başkanı da Ülkücü olacak, o da yetmez bakanlar kurulunun hepsi milliyetçi, ülkücü olacak.
Bizi mecliste PKK’nın vekillerinin ardına attılar. Bizim buna itirazımız var. Meclis’in en sağından başlayıp, ortalarına kadar oturacağız. İşte o yüzden tek başına iktidar olacak vekilleri istiyoruz.
Antalya’da kimle konuşsam aynı şeyi söylüyor ‘turizm öldü’. İlçelerden gezerek Antalya’ya geldim… Birçok dükkan, ev gördüm satılık veya kiralık. Ekonomi bu kadar iyiyse neden bu evler satılık, neden bu kadar dükkan boş. Bu sorunun cevabı dış politikada gelinen noktadır.Mısır’a gittiler rabia yaptılar. Rabia’yı Suud ve Katar sofralarında bırakıp geldi bunlar. Hani Gazze’de, Filistin’de, Mescid-i Aksa’da Cuma kılınacaktı. Şimdi bunların hiçbirini duymuyoruz,  bunları İsraille pazarlık masasında bıraktılar.
Ver yesin, ört uyusun, muhafalet dönemi bitti. Ama bitti, bitti… Çünkü biz geliyoruz. İstedikleri muhafaleti bulamayacaklar. Biz geldiğimizde seçimi getirinceye kadar öyle bir muhafalefet yapacağız ki, bunlara ot yoldurmazsak namerdiz.
Terör bizim işimiz. Terörün 6 ayda belini kıracağız. Ülkemiz bir huzur adası olacak, ekonominin büyümesini sağlayacağız ve eşit bir dağılım yapacağız. Mükemmel bir eğitimi ilkokul öncesinden başlatacağız. Batı ile her anlamda yarışabilir bir eğitimi gerçekleştireceğiz. olmaya meraklısın diyorlar. Evet meraklıyız. Şimdi soruyorum. Allah aşkına bir tane okul müdürümüz var mı, atanan öğretmenimiz, bileğinin hakkıyla atanan arkadaşımız var mı… Bürokrasiden, ekonomiden, hayatın içinden çekilen ülkücülerin hakkını savunmak için iktidar olmak istiyoruz.
Bahçeliye Soruyorum: Son dönemde komşuluk ilişkileri sürüyor. Sayın Genel Başkan, 17-25 Aralık sizin için bir hırsızlık bir yolsuzluk soruşturması mıdır? Şayet değilse odanızda Can Dündarla yaptığınız görüşmede ili çıkarılmış 17. 25’i gösteren bir saat vardı. O saat duruyor mu?  Daha önce “Ver Bilal’i Al başkanlığı” diyordunuz hala bu görüşte misiniz? Eğer böyle düşünüyorsanız sorun. Ama son dönemdeki söylemleri görünce, genel başkan yardımcılarının yandaş, candaş medyadan çıkmadığını görünce 17-25 aralık bir yolsuzluk soruşturması mıdır, yoksa Erdoğan’a yapılmış bir darbe midir? Bu sorunun cevabını almadan sormaya devam edeceğim. Bu soruları sormayayım diye beni tedbirli ihraç edeceklermiş, etsinler önemli değil. Önemli olan millet ihraç etmesin, millet. İhraç da etseniz, tedbir de koysanız yıldıramayacaksınız, korkutamayacaksınız, geri adım attıramayacaksınız. Genel merkeze sesleniyorum. Yapın şu kongreyi, çıkın odalarınızdan, yeter koltuk eskittiğiniz, artık ayakkabılarınızı eskitin.
Bir ülkücünün burnunu kanatanın başına gök kubbeyi yıkmazsam bu ülkede kalmak haram olsun. Nasıl ki Ülkücünün başına bir şey gelirse gök kubbeyi yıkacaksak, bir Türk’ün başına bir şey geldiğinde de aynı tepkiyi göstereceğiz… O yüzden korkuyor.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net