BAŞKAN BAHÇECİ, TRT HABER VE A HABER’E KIRŞEHİR’İ ANLATTI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BAŞKAN BAHÇECİ, TRT HABER VE A HABER’E KIRŞEHİR’İ ANLATTI

BAŞKAN BAHÇECİ, TRT HABER VE A HABER’E KIRŞEHİR’İ ANLATTI

Written By yavuz4040 on 19 Mayıs 2016 Perşembe | 07:00:00

Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla büyüyüp gelişen Anadolu’nun Parlayan Yıldızı şirin Kırşehir’i ve Jeotermal Enerji potansiyelini Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci A Haber ve TRT Haber’e anlattı.
Başkan Bahçeci Haber Kanallarına, 7 yıldır Kırşehir için büyük bir aşkla çalışıyoruz diye kaydetti ve konuşmasına şöyle devam etti; “Kırşehir tarihi, kültürü ve jeotermal turizmi ile İç Anadolu Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan bir şehirdir. Biz de Belediye olarak göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana Kırşehir’in gelişmesi ve büyümesi için Kırşehir’in ihtiyacı olan bütün çalışmaları gerçekleştirdik. Alt yapı çalışmalarından, üst yapı çalışmalarına, yeşil alanlardan parklara, Kırşehir’in ihtiyacı olan her alanda çalışmalar yaptık.
“Belediyemizin yaptığı projelerle daha da gelişiyor, daha da güzelleşiyor.”
 Şehrimizin her alandaki potansiyelini bilerek ve anlayarak hizmet çıtasını daha üst seviyelere çıkarmak için göreve geldiğimiz günden bu güne çalışmalar yürütüyoruz. Kırşehir’i gelişen, değişen, yaşanabilir bir şehir yapmak için her alanda proje yaparak Kırşehir’i 7’den 70’e kadar tüm vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşadıkları, mutlu oldukları bir şehir haline getirdik, getirmeye devam edeceğiz.  İnsanlar şehirleri imar eder, şehirler de insanları imar eder yaklaşımıyla Kırşehir için büyük hayaller kurduk. Kurduğumuz her hayali hayata geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz projelerimizin yanı sıra görevde olduğumuz süre içerisinde çeşitli konser, tiyatro, sinema günleri, şiir dinletileri, sergiler, seminer ve konferanslar, şenlik ve şölenler gibi etkinliklerle buluşturduk. Bu etkinlikleri yaparken Kırşehir’in kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına cevap verme prensibiyle hareket ettik.
Kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin; belediyeciliğin temel ögeleri olduğu inancıyla kültüre ve sanata yoğun mesai bir ayırdık. Temel prensibimiz ise kültürel, sanatsal ve sosyal alanda gelişmiş, medeniyetin gerektirdiği kültür ve sanat düzeyine ulaşmış ve çağın gerektirdiği bir şehirciliği Kırşehir’e taşımaktı. Yaptığımız binalar ve ortaya çıkardığımız yapıların yanı sıra bu şehrin çocukları, gençleri ve Kırşehir’de yaşayan herkes için kültürel, sanatsal ve sosyal imkânları sunmak ve insanların kendilerini bu birikimle geliştirmelerini sağlamak bizim en temel görevlerimizden biriydi. Kültür ve sanata yapılan yatırımın toplumun medeni gelişmişliğini sağlayan en önemli yatırım olduğunu idrak ettik. İlimizde gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri planlarken her kesimin istek ve arzularına uygun davranmaya dikkat ettik. Çünkü bizler biliyoruz ki bizleri birleştiren en önemli değerler de kültür ve sanat çatısı altında toplanıyor.
Kültür ve sanat şehri olmasının yanında Kırşehir, jeotermal enerji potansiyeli de yüksek bir şehir. İlimizde Terme, Karakurt, Çiçekdağ Mahmutlu, Çiçekdağ Bulamaçlı, Kaman Savcılı, Akpınar ve Mucur olmak üzere toplam yedi adet jeotermal sahamız bulunmaktadır. Şehrimizde bir adet beş yıldızlı termal otelin yanında, bir adet dört yıldızlı bir adette üç yıldızlı otelimiz bulunmaktadır.   ”

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net