- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 21 Mayıs 2016 Cumartesi | 04:50:00

Bünyesinde Çiçekdağ Orman İşletme Şefliği ve 1 Adet de Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği ile hizmet veren Kırşehir Orman İşletme Şefliği’ndeki ihalelerde usulsüzlük yapıldığı belirtiliyor.
Sık sık müdür değişimine uğrayan Kırşehir Orman İşletme Şefliği, ilimizdeki ağaçlandırma çalışmalarında da kesintilere uğrayarak, zaten az olan ormanlarımızında yok olmasına sebeb oluyor.
Ormanlarımızın korunması için yapılan ihalelerin yapılmaması ve bu ihaleler için ayrılan ödeneklerin ise kaybolduğu yolundaki şaibeler ayyuka çıktı.
2013 de Orman alanlarının korunması için gönderilen paraların kaybolduğu ve yapılması gereken koruma yapılamadığından da az da olsa var olan ormanlarımız kurumaya ve kaybolmaya mahkum edilmiş durumda.
Eylül 2015 ‘de Kırşehir’de toplu açılış ve temel atma törenine katıldığı gün bu konu ile ilgili şikayetleri dinleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırşehir Orman İşletme Müdürü ve ilgili bürokratlara sorunun acil olarak çözülmesini istemesine rağmen hala bir sonuç alınamamasına tepkiler devam ediyor.

Kaman ilçemize bağlı Demirli Köyü Kurtbeli mevkiinde bulunan Kırşehir Orman İşletme Şefliği sorumluluğundaki ormanlık  alanın çevre koruması için gönderilen paraların nerelere ne amaçla harcandığını soran köy halkı, Kurtbelindeki ormanlık alanın talan edilmesinden endişe duyuyorlar.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net