- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 5 Mayıs 2016 Perşembe | 08:15:00

Genç Çiftçilere Hibe Desteğinde süre azaldı…
Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında genç çiftçilere 30 bin liraya kadar verilecek olan hibe desteğinde zaman kısaldı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz şunları söyledi; ”  Bilindiği üzere Tarım Bakanlığı Genç çiftçilerimize hibe desteklerini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.
Çiftçimiz hayvancılık yapıyorsa hayvancılıkta son teknolojilerle yatırım yaparak aldığı ürününü arttırması gerekli.  Bakanlığımızın vermiş olduğu hibe destekleriyle çiftçilerimiz hem teknolojik yatırım yaparak verimlerini artırabilir, hem de yeni yatırım alanları oluşturabilirler.
Bu hibeden yararlanmak için; 18 yaşından gün almış, 41 yaşından gün almamış olmak. Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışıyor olmamak, örgün eğitime devam ediyor olmamak, KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak.
Aynı proje konusunda Bakanlığımızın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak şartları aranacak.  Başvuru yapacak engelli, gazi veya birinci derece şehit yakını olduğuna dair belgeler sunan genç çiftçilerimiz de ayrıcalıklı olarak bu hibe  desteklemesinden yararlanacak.  Şartları uyan herkesin proje hazırlamasını istiyoruz ve  çevrenizdekilere de duyurmasını istiyoruz. 
İlimizde ne kadar çok proje hayata geçerse Kırşehir o kadar kalkınır. Böylelikle ilimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olur. Genç çiftçilere 30 bin lira hibe desteği programı, 3 yıl uygulanmaya devam edilmesi planlanıyor. Müracaatlar için son gün ise 12 Mayıs. Ön başvuru elektronik ortamda alınıyor.
Başvuru dosyalarının, İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri'ne elden teslim edilmesi gerekiyor' diye konuştu.

Konu ile ilgi Tarım bakanlığının  http://www.tarim.gov.tr/TRGM/Link/26/Genc-Ciftci-Projesi  linkinden uygulama rehberine ve eklerine ait dökümanlara ulaşabilirler.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net