Meral Akşener; Çıktığımız Yoldan Dönmeyeceğiz! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Meral Akşener; Çıktığımız Yoldan Dönmeyeceğiz!

Meral Akşener; Çıktığımız Yoldan Dönmeyeceğiz!

Written By yavuz4040 on 15 Mayıs 2016 Pazar | 08:28:00

MHP Genel başkan adayı Meral Akşener, kurultay alanında tarihi bir konuşma yaptı.
Akşener, gelen on binlerce ülkücüye teşekkür ederek, "çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz" dedi.
İşte Akşener'in alandaki otobüsün üzerinden yaptığı o tarihi konuşmadan öne çıkanlar:
Biliyorum bozkurtlar ve asenalar benimle… Bugün buradasınız, bir hukuksuzluğu beraber yaşadık. Anadolu çocuklarını, ekmek parası için yollara düşmüş evlatlarımızı karşımıza dizdiler. Bizim kendi evlatlarımıza elimiz kalkmaz. Sanmasın Bekir Bozdağ korktuk. Sanmasın AKP, sanmasın Saray Milliyetçi hareket partililer, ülkücüler vazgeçti, sanmasınlar!
Biz bu ülkede Anadolu Çocuklarına hiç el kaldırmadık. Sabaha kadar bekliyecektik… Ama arkadaşlar dediler ki sabah 07.00’dan beri arkadaşlar burada, temel ihtiyaçları giderecek imkanlar yok, o yüzden buradan evlerimize dönüyoruz. Buradan iktidara açıkça sesleniyorum, Ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın, milli iradenin yürüyüşüne dönen, adalet istiyoruz diyenlerin en güçlü sesi olan bu milli irade hareketinin önüne geçemeyeceksiniz.
Önce ülkücü irade kadar verdi, şimdi Türk milleti karar verdi. Hepimiz duyduk o sesi. Şimdilik eve gidiyoruz. Çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz. Hırsızlıklara, yolsuzluklara, anayasal suç işleyenlere, ben yaptım oldu diyenlere, demokrasiyi sadece kendinin zannedenlere ve onlara arka bahçelik yapanlara ayna tuttuk.
Ülkücü irade 1 Kasım’dan sonra alınan oyu kabul etmedi. Gelin, konuşalım, meşveret edelim derken tam 5,5 ay geçti. Önümüze her türlü engel çıkarıldı. Hiç edebimizi, zerafetimizi, edemizi bozmadık. Hiçbiriniz bozmadı, Allah razı olsun.
Bugün bir başka tiyatroyu, kirli bir tiyatroyu Türkiye’nin gözü önünde yaşadık. Kendi başbakanlarını 1 saatte değiştirip, 2 saatte kongre kararı alanlar, MHP’nin kurultayını engellemek için her türlü hukuksuzluğu, demokrasi dışı davranışı sergilediler. 5,5 aydır koşuyoruz. 
Bu irade bugün bir resim ortaya koydu, ülkücüler bir irade koydular. Çatlasanız da patlasanız da o kilit taşını çekeceğiz. Anlaşıldı ki bizim kurultayımız olacak. Bir şey değişecek ve bu ülkede her şey değişecek.
Bugün buradan Yargıtay’a seslenmek istiyorum. Bu kaosun, bu hukuksuzluğun sorumlusu sizsiniz. Derhal bu hukuksuzluğu, bu adaletsizliği düzeltmelisiniz.
Son söz olarak buradan sizin adınıza kendinize güç atfedenlere sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, ne ederseniz edin MHP’yi AKP’nin ve Saray’ın arka bahçesi yaptırmayacağım.
Bütün arkadaşlarımıza, özellikle üst kurul delegelerimize, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlarımız ve kadınlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. AKP’liler bugüne kadar muhalefetiniz ver yesin, ört uyusundu… Artık bitti, Asenalarımız dirsek atmayı öğrendi bugün…
Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Her birinizi Allah’a emanet ediyorum.
Türküm diyemeyenlere inat, Ne Mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Türküm diyene…

MHP’de 902 imza
MHP genel başkan adayları, delegeler ve  halk topluluğu tarihi uyanışın işaretini verdiler.
Yetkililerin tüm engellemelerine rağmen kurultayın yapılacağı otelin önünde 40 bin ülkücü, 902 delege vardı.
Genel başkan adayları Ankara’da 902 delegenin imzasının toplandığını belirttiler. 
Alanda sık sık üst kurul delegelerinin imzaya beklendiği anonsu yapıldı. Bir “hazırun” defteri de hazır tutuldu.
Delegelerden alana geldiklerine dair imza toplandı. Salt çoğunluğu, yani 621 delegenin olması durumunda olağanüstü kongre yapılabiliyor.
İmzaların tamamlanmasından sonra ortaya çıkan ise genel merkezde deprem etkisi yarattı.
Tam 902 delege alana gelerek imza verdi. Yaklaşık 1200 üst kurul delegesinin bulunduğu MHP'de, ilk seçimli kurultayda Bahçeli'nin gitmesi bir kez daha kesinlik kazandı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net