ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR

ONLAR GÜZEL ŞEYLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Written By yavuz4040 on 16 Mayıs 2016 Pazartesi | 03:29:00

Hayır Evi yardımlarınızı bekliyor…

Kırşehir Belediyesi tarafından 2011 yılından bu güne birçok aileyi sevindiren Hayır Evi yaptığı hizmetlerle güzel yeniliklere imza atıyor.

Verdiği hizmetlerle Kırşehir’ de ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüren Hayır Evi,yaklaşık 2000 aileye; ekmek, gıda, kıyafet v.b. yardımları ulaştırmaya devam ederken, ortalama günlük 4000 ekmek dağıtıyor. Bunların yanında yine günlük ortalama 30 ailenin de randevu sistemi ile ihtiyaçları karşılanıyor. Mobilya, elektronik eşya, beyaz eşyalar gibi yardımlar hayırsever vatandaşlardan alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Alfabetik olarak belirlenen mahallelerde ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılıyor. Okul dönemlerinde öğrencilere okul kıyafeti yardımı da yapılıyor.   

Ayrıca engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri bir nebze kaldırabilmek için tekerlekli sandalye yardımı da yapılan Hayır Evi’nde, aylık ortalama 50-80 arasında değişen yeni talep ve müracaatlar doğrultusunda komisyon tarafından yapılan incelemeler sonrasında uygun görülen ihtiyaç sahipleri listeye ekleniyor.  Yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların ihtiyaçları ise evlerine kadar götürülüp, Hayır Evi yetkililerince teslim ediliyor. Diğer vatandaşlar ise Hayır Evinden alışveriş yaptıktan sonra Hayır Evi servisi ile evlerine kadar bırakılıyor

Paylaşmak, yardımlaşmak, birilerinin yüreğine dokunmak bizler için çok önemlidir diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bizler Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde belirttiği “Veren el alan elden üstündür “ düsturuyla çalışan bir belediyeyiz. Bizler sahip olduğumuz zenginlikleri paylaşarak mutlu oluyoruz. Hayır Evimiz, açıldığı günden beri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine ulaşma, onları sevindirme noktasında hayır evimiz çok titiz bir şekilde çalışarak hizmet vermeye devam ediyor.İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belirlenip, onların ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılıyor. Paylaştıkça çoğalan bu mutluluğa bütün hayırsever vatandaşlarımızı davet ediyorum.  Daha fazla ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için yardım ve bağışlarınızı 213 98 98 numaralı telefonu arayarak Hayır Evimize yapabilirsiniz” dedi.

 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net