Oya Aydoğan Hayata Gözlerini Yumdu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Oya Aydoğan Hayata Gözlerini Yumdu

Oya Aydoğan Hayata Gözlerini Yumdu

Written By yavuz4040 on 15 Mayıs 2016 Pazar | 06:46:00

Oya Aydoğan'ın acı haberi geldi. Liv Hosbital hastanede uzun  süren ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam eden Oya Aydoğan sabah hayatını kaybetti.

Boğazına takılan patatesi çıkartmak isterken aort damarı yırtılan ve kaldırıldığı hastanede 12 saat süren ameliyat geçiren Oya Aydoğan o gündür uyutuluyordu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre Oya Aydoğan yapılan tüm müdahalerere rağmen kurtarılamadığı ve saat 07:15 sularında hayatını kaybettiği belirtildi.

Liv Hosbital Sağlık Grubu:

Değerli Basın Mensupları;

07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.

Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenleri ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.
Saygılarımızla

Bizlerde, 40 Haber Ekibi olarak; Oya Aydoğan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz…


OYA AYDOĞAN KİMDİR?
Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957 yılında Erzincan’da doğdu. Dört kişilik bir ailenin en küçüğü  olan Oya Aydoğan'ın çocukluğu Beyoğlu'nda geçti.
Ortaokulu, Ste. Pulchérie'de, liseye ise Notre dame de Sion'da okudu. Oya Aydoğan sinemaya 1972 yapımı 'Kabadayılar Kralı' ile başladı.
Aydoğan, 1975 yılında 'Alev Gün' takma adıyla katıldığı güzellik yarışmasına katıldı.1976 yılında düzenlenen 8. Sinema Artisti Yarışması'nda birincilik ipini göğüsledi.
80'li yılların başında sahneye çıkmaya başlayan Oya Aydoğan, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Kemal Sunal gibi birbirinden usta isimlerle kamera karşısına geçti.
Ünlü oyuncu kariyerine 51 sinema filmi, 8 de televizyon dizisi sığdırdı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net