Atatürk Havalimanı'nda patlama! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Atatürk Havalimanı'nda patlama!

Atatürk Havalimanı'nda patlama!

Written By yavuz4040 on 28 Haziran 2016 Salı | 13:33:00

10 işi hayatını kaybetti, 20’ye yakın yaralı var

Dış hatlar terminalinde art arda iki patlama meydana geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, 10 şehidin olduğunu söyledi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gelen son dakika haberlkerine göre dış hatlar terminalinde akşam saat 22.00 sıralarında  kontrol noktalarında eş zamanlı olarak gerçekleşti.

İddia göre şüpheli bir kişi polis tarafından fark edildi ve ardından silahlı çatışma yaşandı. Canlı bomba olduğu belirtilen kişinin, bu sırada kendini patlattığı belirtildi. Polis ekiplerinin dikkati sayesinde olası bir facianın da engellendiği kaydedildi. Patlamada yaralananlar arasında havalimanında görevli polislerin olduğu ifade edildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısında en az 10 vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı. Meclis Genel Kurulu'nda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ "10 Şehidimiz var" dedi.İçişleri Bakanlığı'ndan aldığım bilgilere göre ilk gelen bilgilere göre Dış Hatlar girişte bir terörist önce keleşle etrafı tarayıp sonra kendisini patlamıştır. İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz, 20'ye yakın yaralımız var.


Atatürk Havalima'nında yaşanan patlama sonrasında Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i arayarak gelişmeler hakkında bilgi aldı. Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net