GELENEKLİ EL SANATLARIMIZA YENİ MEKAN - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » GELENEKLİ EL SANATLARIMIZA YENİ MEKAN

GELENEKLİ EL SANATLARIMIZA YENİ MEKAN

Written By yavuz4040 on 6 Haziran 2016 Pazartesi | 03:47:00

Kırşehir Belediyesi tarafından Ahi Külliyesinin olduğu alanda yapılan Gelenekli El Sanatları Merkezimiz hat ve tezhip kurslarıyla, kursiyerler tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Tarihimizde önemli bir yer tutan hat ve tezhip sanatları kursları daha önceden Kırşehir belediyesine bağlı Aile Yaşam Merkezinde devam etmekteydi. Şimdi kurslarımız Ahi Külliyesi alanında açtığımız Gelenekli El Sanatları Merkezimizde devam ediyor.

Aile Yaşam Merkezimiz açıldığı günden bu güne farklı branşlarda yapılan kurslarla hem hanımlarımızın hem de çocuk ve gençlerimizin ilgisini çekerek yoğun talep görmüştür diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Aile Yaşam Merkezimiz 2012 yılında açılmış kurslarıyla Kırşehir’de bir çığır açmıştır. Hat ve tezhip sanatları kurslarımızda bayanlarımız tarafından yoğun ilgi gören bir kurstur. Hat ve tezhip sanatının yaşatılması ve Ahi Külliyesi projemizinde sürekli olarak hareketliliğinin sağlanması için Gelenekli El Sanatları Merkezimizi Külliye içinde yaptık. Hat ve tezhip kurslarımız artık burada yapılmaktadır. Kurslarımız hem kış döneminde hem de yaz döneminde devam ediyor. Hanımlarımızın bu geleneksel olan sanat dallarını icra etmeleri hem kendi kişisel gelişimlerine katkı sağlarken hem de bu sanat dallarının tekrar gün yüzüne çıkıp değerinin anlaşılması sağlanıyor. Bütün hanımlarımızı bu kurslara bekliyorum.”
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net