KIRŞEHİR'DE MEZARLIKLAR İLAÇLANIYOR... - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR'DE MEZARLIKLAR İLAÇLANIYOR...

KIRŞEHİR'DE MEZARLIKLAR İLAÇLANIYOR...

Written By yavuz4040 on 26 Haziran 2016 Pazar | 09:42:00

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından, bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte mezarlık ilaçlama ve temizlik çalışmalarına başladı.

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından, bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte mezarlık ilaçlama ve temizlik çalışmalarına başladı.

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Mezarlıklar Birimi, zararlı otlara karşı mücadele için Kırşehir Merkezinde bulunan 21 adet mezarlığı ilaçlayacak. Şu ana kadar 9 adet mezarlık ilaçlandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Bilindiği gibi mezarlarımıza sürekli ziyaretçiler gelmektedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında mezarlıklar arasında yetişen zararlı otlar çevre kirliliğine neden olduğu gibi mezarlıklarda yangın çıkması, haşerelerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu olumsuzlukları önlemek, mezarlıklarımızın temiz bir ortamda kalmasını sağlamak ve halkımızın mezarlıklarda ziyaretlerini rahat bir ortamda yapmalarını sağlamak için böyle bir çalışmayı yapıyoruz. İlaçlama ile mevcut otların kurumasını sağlıyoruz daha sonra kuruyan otları biçme ve tırpanlama işlemi yapıyoruz.” dedi.


 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net