- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 20 Haziran 2016 Pazartesi | 03:36:00

MHP'nin tarihi kurultayı yapıldı. Tarihi kongrede tüzükteki 13 madde değiştirildi. 10 Temmuz 2016'da genel başkan seçimi için kongre tarihi belirlenip, kongreyi toplamakla yetkili 3 delege seçildi.
Divan Başkanı Müsavat Dervişoğlu delegelere hitaben yaptığı kapanış konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür etti. Alınan tarihi kararın MHP camiasına hayır getirmesini temennisinde bulunan Dervişoğlu, "Ne Mutlu Türküm diyene" sözleriyle konuşmasını tamamladı.
10 Temmuz 2016'da Ankara Arena Spor Salonu'nda seçimli olağanüstü kurultayın toplanmasına karar verildi. Kurultayı toplama yetkisi genel merkezden alındı. Oy birliğiyle alınan karara göre 10 Temmuz'daki kongreyi 3 asil 3 yedek üyeden oluşan kongre heyeti toplayacak. Kongre heyeti Müsavat Dervişoğlu, Şefik Çirkin ve Fatih Demirkol gibi isimlerden oluşuyor.
Tüm önergeler kabul edildi ve MHP'nin yeni demokratik tüzüğü kabul edildi. 
Delegeler tarafından verilen önergeler oylamaya sunuldu ve tüzükteki değişiklikler oy çokluğuyla kabul edildi.
 Okunan önergelerdeki bir maddeye göre genel başkanlık seçiminin yapılacağı bir sonraki kongre için kongre heyeti yetkilendirilmesi oylanması istenen öneriler arasında. Böylece genel başkanlık seçimi için toplanacak olağanüstü kongreyi genel merkez yönetemeyecek.
Genel merkezin tedbirli disipline sevk ve ihraç kararları hükümsüz kılınıyor. Kongrelerden önce ihraç amacıyla hiçbir üye partiden atılamayacak.

DERVİŞOĞLU'NDAN DUYGUSAL KONUŞMA
Müsavat Dervişoğlu, açılış konuşmasında şunları söyledi "Bunu olağanüstü kurultayın toplanmasına katkı sağlayan zor şartlar altında büyük sorumluklar üstlenerek sizlerle birlikte el ele, gönül gönüle 7 aylık o meşakkatli süreci sürdüren çok değerli genel başkan adaylarımız. Ve hepsinden önemlisi istikballerinden vazgeçen varlık gerekçelerini fedakarlıklarıyla ortaya koyan, şartlar ne olursa olsun benden önemli davam var diyen aziz delegeler, ülkücüler hepinize hoş geldin diyorum. Az önce bir tartışma yaşanmış gibi algılanış olabilir. Elbette ki sabahın erken saatlerinde buraya geldiniz. Burada sizden başka kimse iradesini korumak için sabredemezdi. Allah hepinizden razı olsun. Elbette ki siz bu kadar sabretmişken bizlerden de sabır ve feragat istediniz. Ancak bu divan çok özel bir divan. Söğüt kuruluş demektir. Sevgili Polatlı belediye başkanımız Mürsel bey vardı. Polatlı kurtuluş demektir. Ve bize bir emanet bizim bu divanda sadece adımız var. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Pınarbaşı belediye başkanı üyesidir. 

MHP’nin 6’ıncı Olağanüstü Büyük Kurultayı için Ankara Protokol yolundan, kurultayın yapılacağı Ankara Büyük Anadolu Oteli’nin bulunduğu mevkiye kadar sabah saatlerinden itibaren şehir dışı ve şehir içinden gelen araçlar nedeniyle yoğun bir trafik oluştu.
Salona yaklaşık 1 buçuk km mesafede, vatandaşların yoğun ilgili nedeniyle oluşan yoğunlaşan trafik yüzünden, katılımcılar arabalarından inip salona kadar yürümek zorunda kaldı.
Kurultayda çok sayıda kadın katılımcının olması gözlerden kaçmadı.
Salona giden yolun üzerinde açılan, “Oyunu bozmaya geldik” ve “Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız” pankartları dikkat çekti.
Salonun girişinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, katılımcılar tek tek arandı. Otelde misafirler ve delegeler için 2 ayrı salon oluşturuldu. Kongreden önce her 2 salonda da, “Mehter Marşları” ve “Başbuğ’lar Ölmez” şarkıları çalındı. 
Misafirlerin olduğu salonda da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salonun girişinde delegeler için özel bir imza bölümü açıldı. Delegeler hazirun cetvelini imzalamak için sıra oluşturdu. İşlemlerin noter huzurunda ve kameralar eşliğinde yapıldığı görüldü. İşlemlerin uzun sürmesi sebebiyle delegeler masa başında uzun kuyruklar oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle işlemler uzun sürdüğü için üst kurul delegelerinin salona girişleri beklenenden geç oldu.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net