MHP'nin tarihi kurultayı yapıldı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MHP'nin tarihi kurultayı yapıldı!

MHP'nin tarihi kurultayı yapıldı!

Written By yavuz4040 on 20 Haziran 2016 Pazartesi | 03:58:00

Tarihi kongrede tüzükteki 13 madde değiştirildi. 10 Temmuz 2016'da genel başkan seçimi için kongre tarihi belirlenip, kongreyi toplamakla yetkili 3 delege seçildi.

Delegeler tarafından verilen önergeler oylamaya sunuldu ve tüzükteki değişiklikler oy çokluğuyla kabul edildi.

MHP’nin 6’ıncı Olağanüstü Büyük Kurultayı için Ankara Protokol yolundan, kurultayın yapılacağı Ankara Büyük Anadolu Oteli’nin bulunduğu mevkiye kadar sabah saatlerinden itibaren şehir dışı ve şehir içinden gelen araçlar nedeniyle yoğun bir trafik oluştu.
Salona yaklaşık 1 buçuk km mesafede, vatandaşların yoğun ilgili nedeniyle oluşan yoğunlaşan trafik yüzünden, katılımcılar arabalarından inip salona kadar yürümek zorunda kaldı.
Kurultayda çok sayıda kadın katılımcının olması gözlerden kaçmadı.
Salona giden yolun üzerinde açılan, “Oyunu bozmaya geldik” ve “Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız” pankartları dikkat çekti.
Salonun girişinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, katılımcılar tek tek arandı. Otelde misafirler ve delegeler için 2 ayrı salon oluşturuldu. Kongreden önce her 2 salonda da, “Mehter Marşları” ve “Başbuğ’lar Ölmez” şarkıları çalındı. 
Misafirlerin olduğu salonda da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salonun girişinde delegeler için özel bir imza bölümü açıldı. Delegeler hazirun cetvelini imzalamak için sıra oluşturdu. İşlemlerin noter huzurunda ve kameralar eşliğinde yapıldığı görüldü. İşlemlerin uzun sürmesi sebebiyle delegeler masa başında uzun kuyruklar oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle işlemler uzun sürdüğü için üst kurul delegelerinin salona girişleri beklenenden geç oldu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net