Yetimler ‘Kardeşlik İftarı’nda Buluştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Yetimler ‘Kardeşlik İftarı’nda Buluştu

Yetimler ‘Kardeşlik İftarı’nda Buluştu

Written By yavuz4040 on 29 Haziran 2016 Çarşamba | 05:40:00

Bahçeci:  “Ramazan ayı kardeşliğin, paylaşmanın, sevginin en üst seviyede yaşandığı aydır”

Kırşehir Belediyesi, Dünya Yetimler Günü dolaysıyla Koruyucu Aileler ve Şefkat Eli Projesi kapsamında olan çocuklar için iftar programı düzenledi. “Kardeşlik iftarı” adı verilen buluşmada yetimler ve koruyucu aileleri için 250 kişilik sofra kuruldu.

Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen Şefkat Eli projesinde ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın gözetiminde bulunan çocukların katıldığı iftar programı 20 Haziran Pazartesi günü Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde yapıldı
Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Daire Başkanı Emin Eraslan, Vali Yardımcısı Servet Güngör, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer’in  katıldığı iftar programında;  herkesi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ramazan ayımız mübarek olsun. Ramazan tüm insanlığa, bolluk, bereket ve kardeşlik duygularını getiren bir ay. Böyle güzel bir günde sizlerle ve çocuklarımızla bir arada olmak çok güzel. Bizler burada güzelliği, mutluluğu, huzuru, sevgiyi paylaşıyoruz. Huzur kavramı bizler için çok önemli. Şu an Ortadoğu zor zamanlar yaşıyor, Allah inşallah bütün Müslüman kardeşlerimize yardım etsin. Bu ramazan ayında da hepsine dua edelim. Allah hepimizi hem işyerinde, hem evinde huzur versin.

Bugün her ramazanın 15. Günü olan yetimler günü vesilesi ile bir araya geldik. O yüzden bizler için bugün çok önemli. İnsanlar sofralarını, ekmeğini, sevgisini, muhabbetini paylaşırsa daha kıymetli hale gelir. Millet olarak her zaman yardımlaşmayı, dayanışmayı en üst seviyede yaşayan bir milletiz. Hem dinimizin gereği hem de geleneklerimizin gereği olarak bunu en güzel şekilde yaşıyoruz. Ramazan ayı da buna bir vesile oluşturuyor. Ben de bugün burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Çocuklarımız bizler için çok önemli ve onlar bizim geleceğimiz. Geleceğimiz olan çocuklara iyi bir eğitim ortamı ve iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Çocuklarımız hem Belediyemizin yaz aylarında kurs merkezlerine hem de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz yaz spor okullarındaki çeşitli alanlardaki kurslara katılmaları hem zihinsel hem de bedensel gelişimleri için çok önemli. Bu aşamada bizlerin, sizlerin çocuklarımıza desteği de çok önemli.

Biz mahallelerde ve meydanımızda iftar yemekleri düzenliyoruz. Ama benim en çok mutlu olduğum iftar yemeği bu iftar. Sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Allah inşallah ağız tadıyla nice iftarları görmeyi nasip etsin ve bayrama ulaştırmayı bizleri nasip etsin. ” diye konuştu
Başkan Bahçeci, iftarda konuklarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etti. İftar programında ayrıca yemek sonrası Kırşehir Belediyesi tarafından basılan kitaplar çocuklara dağıtıldı.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net