Başkan Sözde Tekzip Yolladı... Amma Velakin Minnettarız !.. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Sözde Tekzip Yolladı... Amma Velakin Minnettarız !..

Başkan Sözde Tekzip Yolladı... Amma Velakin Minnettarız !..

Written By yavuz4040 on 14 Temmuz 2016 Perşembe | 03:40:00

1993’de okuyucusuyla buluşan '40 HABER', ilk günden bu yana "tarafsız ve kaynağından doğru haber" ilkesinden ödün vermeksizin yayın yaşamını sürdürmekte, sektörünün öncü ve örnek yayıncılık konumunu daha da öteye götürerek bir medya markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.
1993 yılından bugüne, ilk günkü heyecanı yitirmeden, "Farklı Haber" anlayışıyla kurumsallaşan '40 HABER' Kırşehir ve bölgesinde çok okunan gazete ve dergi olmasıyla birlikte Kırşehir'in en ücra köşesindeki kahvehanelerden, ev kadınlarının mutfağına dek geniş bir okur kitlesiyle buluşmakta, basılı gazete ve dergisinin yanı sıra web-cep- tablet’den de günde on binlerce kişiye erişmektedir.
40 HABER BASIN YAYINCILIK bünyesinde varlığını sürdüren 40 HABER Gazetesi ve Dergisi 23 yıllık yayın hayatında güçlü kalem ve kadrolarıyla birlikte bir kez olsun "tekzip" yayımlamamıştır ve muhatap gösterilen yayınlarımızla birlikte haklarında dava açılan kadromuz bir kez olsun "mahkeme" kaybetmemiştir.
Söz konusu hakkında haber yaptığımız AKP'li İl Genel Meclis Başkanı Barboros Dulkadiroğlu ne tuhaftır ki yaptığımız haberleri "yalanlama" cesaretinde bulunmuş ve yayınımıza tekzip yollamıştır.
"Kırşehir'de AKP'li Başkan'ın Pavyon Alemi 'YUHHHH' Dedirtti!..
 "Kırşehir’de AK Parti’li Başkan’ın Pavyon Alemi! AÇIKLIYORUZ !!!
AKP'li İl Genel Meclis Başkanı "Barboros Dulkadiroğlu" manşetleriyle kaleme aldığımız haberlerin komikte olsa Dulkadioğlu tarafınca "yalan" olduğu iddaa edilmektedir.
Sayın Başkan; yayın ekibimize ulaşan video görüntülerinde alem yapan ve dansözlerle birlikte orkestraya para savurup içkili pavyon alemi içinde olan şahsın bizim köyün ölen rahmetli imamı olmadığına göre sizin şahsınıza ait olduğu alenen açıkca ortadadır.
Yayınımıza gönderdiğiniz sözde tekzip adı altında "Düzeltme Metni" başlığında belirttiğiniz gibi "...arkadaşımın davetlisi olarak klip çekimine katıldım ve bir kenarda oturup klip çekimlerini izledim." diye ifadelerde bulunmaktasınız.
Peki; elimize ulaşan videoda dansözlerle birlikte orkestraya para savurup içkili pavyon aleminde dolaşan kim?
Açıkca yazıyoruz!!!
Evet video görüntülerinden de anlaşıldığı gibi alem yapan kişinin sizin şahsınız olduğu nettir ve sizden başkası değildir.
Sayın Başkan; ayrıca sözde gönderdiğiniz tekzip'in 'Açıklamalar' başlığı altında "... oyun oynayan insanların görüntüsü bulunmakta ve bu resimde ben olmamama rağmen... gibi ifadelerde bulunmaktasınız. Yine aynı şekilde sözde gönderdiğiniz tekzip'in 'Düzeltme Metni' başlığı altında dikkatle (!) "...o görüntülerde ben "olmama" rağmen... şeklinde ifadeleriniz bulunmaktadır.
Sayın Başkan; ister o görüntülerde var olun, isterseniz olmayın. O görüntüler sizin içkili pavyon alemi içinde bulunduğunuz fotoğraf karelerinden bazılarıdır.
Oysa ki; yaptığımız haberler tamamen basın özgürlüğü kapsamında olup, kamuoyunu bilinçlendirmek ve toplumu tartışmaya açmakla birlikte samimi bir dille kaleme alındığı konunun aşikar örneğidir.
Bizler gazeteciyiz ve temsil ettiğimiz bir okur kitlemiz var. 23 yıl aradan sonra bizlere mesleğimizi öğretmeye çalışmayın!!! Gazeteci nasıl görürse daha doğrusu nasıl görmek isterse o şekilde yazar ve temsil ettiği okur kitlesine elindeki malzemeyi sunar. Tabi ki; beğenen olur, beğenmeyen olur, takdir eden olur, eleştiren olur ve bizler her türlü görüş ve düşünceye açığız, olması gereken de budur.
Adli makamların yolu bellidir! Bizler bırakın basın kanunlarını (TCK) Türk Ceza Kanunlarını maddesinden fıkrasına kadar az çok bilenlerdeniz.
Sayın Başkan; Pavyon'da olan sizmisiniz? EVET!
İçkili alem içinde olan sizmisiniz? EVET!
Dansözlerle birlikte orkestraya para savuran sizmisiniz? EVET!
Peki problem olan ne?..
Tüm bunları yapmakla birlikte AKP'li BAŞKAN olmanız!!! Temsil ettiğiniz muhafazakar tabanın oluşturduğu siyasi partiyle bağdaşmayan bu EVET'ler yapılan haberlerin açıkca belgesi olmakla birlikte gazeteci kimliğimiz nazarında okuyucu kitlemiz göz önüne alarak değerlendirilmiş ve kamuoyuna sunulmuştur.
Ayrıca bilmenizi isteriz ki; tekzip'in sözlük anlamı yalanlamadır ve tekzip'i sizin değil, mahkemenin konuyla ilgili karar verip tekzip etmesi doğru olandır.
Sizin gönderdiğiniz tekzip bizi ilgilendirmemektedir.
Amma velakin; taktir sizindir bizlerin hakim karşısına çıkması mühim değildir. Elimizde ki video görüntüleri kesindir ve yapılan haber kaynağına göre yazılıp değerlendirilmiştir.
Sayın Başkan; bu arada... Bize noter onaylı tekzip yollayarak, aynı haberleri aynı başlıklarla girmemizi sağlayan aklınızla da bin yaşayın!..
Minnettarız...
İşte o haberler:
       1)
1    
Kırşehir'de AKP'li Başkan'ın Pavyon Alemi 'YUHHHH' Dedirtti!..
Kırşehir'de AKP'li Başkan'ın
Pavyon Alemi Kıyametleri Kopardı!!!

Kırşehir ve bölgesinde belediye fenni hizmetlerinden ekonomik yatırımlara varıncaya kadar hizmet çıtasını zirveye taşıyan iktidar partisi şimdilerde çalkantılı bir dönemden geçiyor.
Milli Görüş tabanının oluşturduğu ancak merkez sağ siyasetçilerinin de yer aldığı AKP'de ismi bizde saklı olan 'başkan' beyin pavyon alemi Kırşehir kamuoyunda adeta 'yuhhhh' dedirtti.
2002'den bu yana tek başına iktidar olan ve 'muhafazakâr demokrat' kimliğiyle ülkenin temel meseleleriyle ilgili radikal değişikliklere imza atan 'AKP' Kırşehir'de ismine gölge düşürdü.
Siyasi duruşunu, ‘muhafazakâr demokrat’ olarak belirleyen ve Erdoğan'ın hassas olduğu konular arasında yer alan ve bir siyasetçiye yakışmayan içkili pavyon alemi yapmakla zevki sefa içinde olan 'başkan bey' partilileri çileden çıkardı.


Partinin amblemindeki ampul ışığı, aydınlığı ve şeffaf yönetimi temsil ederken; renkli gecelerle içli dışlı olan 'başkan bey' pavyon kapılarında isminden sıklıkla söz ettiriyor.


Konuyla ilgili AKP genel merkezinin Kırşehir'de parti yönetimini kıskaç altına aldığı ve disiplin oluşturduğu gelen haberler arasında yer alırken; söz konusu 'başkan beyin' ihraç edilip edilmeyeceği kafalarda soru işaretine neden oldu.
(7 Haziran 2016)

2)

Kırşehir’de AK Parti’li Başkan’ın Pavyon Alemi! AÇIKLIYORUZ !!!
AKP'li İl Genel Meclis Başkanı "Barboros Dulkadiroğlu"

Kırşehir ve bölgesinde pusulasını değişime ayarlayan, yönünü şehrin güncelleşme anlayışıyla özdeşleştirip hizmette kararlılık gösteren iktidar partisi AKP'de şimdilerde alışık olunmayan ve partiyi kargaşaya sürükleyen durumlar aldı başını gidiyor.


Kırşehir'in gelecek ideallerine sahip çıkmak adına ekonomik yatırımlar konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayan iktidar partisi AKP'de kaynar sular dinmek bilmiyor.


Gazete ve dergimizin 01.06.2016 tarihinde
www.40haber.net internet veb sitesinde ve sosyal paylaşım ağlarında "Kırşehir'de AKP'li Başkan'ın Pavyon Alemi 'YUHHHH' Dedirtti!.. " başlığıyla yayımladığımız özel haberimiz sonrası deyim yerindeyse adeta kıyametler koptu!..


Millet iradesiyle istikrara devam eden ve bu yolda tek başına iktidar geleneğine sahip olan AKP'de tedirginlikler her geçen gün kafalarda soru işaretine neden olurken; ismi bizde saklı olan 'başkan' beyin pavyon alemi kamuoyunda tansiyon yükseltmesiyle birlikte parti içinde kriz etkisi yarattı.


Konuyla ilgili bazı 'Başkan' hanımlarının ve çocuklarının telefonla bizlere ulaşıp hatta büromuza kadar gelenleri bile oldu. Her türlü nezaketi ve inceliği destur edinmiş yayın ekibimiz büromuza kadar gelme cesareti göstermiş herkesi 40 Haber'i takip etmeleri hususunda adeta teryağından kıl çekercesine gerekli açıklamaların kamuoyu nezninde gazete ve dergimiz aracılığıyla paylaşılacağı belirtilmiştir.


Söz konusu haberi bir başka benzer örneğiyle göz önüne getirmekde gecikmeyen AKP'li vatandaşlar; Kırşehir'de iki dönem MHP belediye başkanlığı yapmış, bir dönem milletvekilliği ve partisinin genel başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş M.Ç ismine sahip kaset sıkandalıyla gündeme gelen Kırşehir MHP milletvekilinin partisinden ve ikinci dönem adaylığından istifa etmesi taktir toplarken benzer durumun AKP'de olması ve söz konusu AKP'li başkan'ın koltuğunu bırakmamakda ısrarlı olması partilileri çileden çıkartıyor.


AKP'nin siyasi ilkelerine bağlılık konusunda saygın kadrosunu zan altında bırakmayı başaran söz konusu başkan'ın istifa edeceği ve partiden uzaklaştırılacağı gündeme bomba gibi düşerken parti yönetiminin konuyla ilgili basın açıklaması yapacağı gelen haberler arasında yerini korumaya devam ediyor.


İnanıyoruz ki; siyaset yolu dümdüz, engelsiz, pürüzsüz bir yol değildir. Aslolan bu yolda tökezlemeden kilometreler kat etmektir. Siyaset pavyon aleminde kadehlerle dansözlerle kulaç atmak hiç değildir.


Kamuoyunu bilinçlendirmek maksatlı basın özgürlüğü kapsamında yazdığımız bu yazının noktasından virgülüne kadar arkasındayız. Hiç bir art niyet taşımaksızın samimi ve bir o kadar uyarı hamlesi içinde olduğumuz konun aşikar örneğidir.


Sayın başkan; bu diyarda malesef binbir geceler temiz anılmıyor; artık aileri ve çocukları zan altında bırakmayın, partinize daha fazla gölge düşürmeyin!.. İstifa etmek yerinde bir erdemliliktir.

Geniş haber ve ayrıntıları bekleyin...
TV ekranlarında ve ulusal yayın organlarında resmen yayımlanacaktır...

(17 haziran 2016)
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net