DEMOKRASİ NÖBETİNDE NİKAH - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » DEMOKRASİ NÖBETİNDE NİKAH

DEMOKRASİ NÖBETİNDE NİKAH

Written By yavuz4040 on 28 Temmuz 2016 Perşembe | 07:34:00

Kırşehir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetinde, Ayla ve Harun çiftleri nikahlarını kıydırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde çalışan Ayla Ürün ve Harun Cingöz çifti, evlenmek için Kırşehir Belediyesine müracaat etti. Demokrasi nöbetinden geri kalmak istemeyen çift, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin teklifiyle nikahlarını Cacabey Meydanı'nda kıydırmaya karar verdi.

Meydanda oluşturulan sahnede kıyılan nikahı, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar meydana kurulan dev LED ekranda izledi.


Belediye Başkanı Bahçeci'nin kıydığı nikahta çiftin şahitliklerini Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli yaptı.

Vali Şentürk, evlilik cüzdanını verdiği gelinin üzerine Türk bayrağı örttü. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de "Aile Saadeti" kitabını hediye etti. Kırşehir Müftü Vekili Bekir Ercan, nikahın ardından dua okudu.

Başkan Bahçeci, 7 yıllık belediye başkanlığı dönemindeki en özel nikahını kıydığını belirterek, "Cacabey Meydanı, tarihi günlerden birini yaşadı. İlk defa bir nikah merasimini meydanda gerçekleştireceğiz. Belki de son olacak. Harun ve Ayla, nikahlarını kıymam için beni aradılar. Ben de onlara, 'Meydanda valimiz ve tüm protokolün katılımıyla nikahı kıyalım' dedim. Onlar da çok mutlu oldular, 'Gurur duyarız' dediler. Bu meydan milletin meydanı. Burada böyle bir karar aldıkları için Harun ve Ayla'yı tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Rabbim iki cihan saadeti versin." diye konuştu.

Ayrıca demokrasi nöbetinin de 13. Günü olduğunu belirten Başkan Bahçeci, Kırşehirlileri bu meydanı boşaltmadan ülkemizin geleceği için nöbet tuttukları için herkese teşekkür etti. Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net