Erdoğan idam sinyalini verdi! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Erdoğan idam sinyalini verdi!

Erdoğan idam sinyalini verdi!

Written By yavuz4040 on 17 Temmuz 2016 Pazar | 11:33:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Mustafa Varank'ın abisi İlhan  Varank'ın cenaze töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Cenaze kılınan caminin avlusunda halka seslenen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Onların topu tankı varsa bizim de imanımız var" dedik. Bu ülkede yasama vardır, yürütme vardır, yargı vardır. Bunlar bu kurumları bile çatıştırmaya çalıştı. Ama başaramadılar. Devletin tüm kurumlarından bu virüsleri temizleme dönemi devam edecektir. İnlerine gireceğiz demiştik, intikam manasında girdik. Amerika’dan Fethullah Gülen’i isteyeceğiz. Bu darbeciler ne yazık ki FETÖ’nün temsilcileridir. Ve biz bunu siyaset merciine girdik. PKK gibi, onları da terör örgütü ilan ettik. Şuanda musalla taşında bulunan kardeşlerime  Allah’tan rahmet diliyorum.

Dün de ifade ettim, demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan merciilerde değerlendirmesi yapılır ve karar verilir.Fethullahçı terör örgütünün attığı adım karşılığını bulmuştur. En güzel cevabı benim aziz milletim verdi.

Bu ülkede yasama organ vardır, yürütme vardır, yargı vardır. Bunlar bu organları bile çatıştırmaya kalkıştılar ama başaramadılar. Yargıyı eline geçirmiş olan bu örgüt şimdi teker teker dökülüyor. Şu anda da yargı bunlardan binlercesini gözaltına almış durumda. Açığa almış durumda.

Birincil mahkeme, Anayasa mahkemesine varana kadar açığa alınıyorlar. Bu olması gerekendi. Fakat yeterli değil, şu anda silahlı kuvvetlerimizi ne yazık ki perişan eden bu örgüt, generallerinden tut, en alt kademeye kadar şimdi onlar da tutuklanmaya başladılar. Yeterli mi değil. Devletin tüm kurumlarında bu virüsleri temizleme dönemi devam edecektir. Bu vücut metastaz yaptı. Kanser virüsü gibi bu devletin her yerini sardı. Biz bunları biliyorduk fakat bu olayda her alanda hayır vardır kelamı kibarınca şu anda çok farklı bir noktaya geldik. İnlerine gireceğiz demiştik, şimdi tam manasayla girdik. 

Amerika'dan Batı'dan yazılı olarak da bunları isteyeceğiz ve tavırlarını da göreceğiz.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net