GEZEGENEVİ ve KÜLTÜR PARKI MİMARI PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILACAK - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » GEZEGENEVİ ve KÜLTÜR PARKI MİMARI PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILACAK

GEZEGENEVİ ve KÜLTÜR PARKI MİMARI PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILACAK

Written By yavuz4040 on 29 Temmuz 2016 Cuma | 03:39:00

Kırşehir Belediyesi tarafından Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği çerçevesinde ulusal serbest mimari proje yarışmasında dereceye girenlerin ödül töreni 30 Temmuz Cumartesi Saat 14:00’de Ahi Külliyesi Müze salonunda gerçekleşecek.
Kırşehir’in Gezegenevi ve Kültür Parkı tasarımının elde edilmesiyle ilgili 18 Mart 2016’da ilan edilen yarışma süreci, jürinin seçimini tamamlamasıyla 23 Temmuz Cumartesi günü sona ererek yarışmada dereceye giren isimler yapılan titiz değerlendirmeden sonra  belli olmuştu

Eski Sanayi Bölgesinin bir bölümünde yapılacak Gezegenevi’ninCacabey’i ve Gökbilimi’ni en iyi şekilde ifade edecek diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Burası yapılan titiz çalışmalarla inşallah en iyi projelerden bir tanesi olacak. Bu projeyle ilgili ulusal bir yarışmaya çıktık. Jüri üyelerimiz yarışmaya müracaat eden projeleri değerlendirdi. Yarışmada beş asıl üye, beş tanede danışman jüri üyemiz vardı. Jüri üyelerimize çok teşekkür ediyorum,  her biri kendi mesleklerinde son derece kariyer sahibi kişiler. Yerel de de jüri üyeliği yapan danışman arkadaşlarımız var. Yarışmaya 30 proje müracaatı vardı. Değerlendirme sonucunda bu sayı 20’ye düştü. İlk 3’e giren yarışmacılarımız ödül alacak. Ayrıca beş tanede mansiyon ödülümüz olacak. İnşallah yarışmada birinci olan firma güzel bir proje çıkartacak. Bu projemizi daha hızlı bir şekilde uygulamak istiyoruz.  Projemiz hem gezegenevi hem de bilim merkezi olarak kullanılacak. İç mekânlar, etüt salonları,  sergi alanları ile zaman zaman burada bilimsel sergiler yapılabilecek. Laboratuarlarla bilime meraklı olan çocuklarımızın eğitim alabileceği çok güzel bir merkez olacağına inanıyorum.”

Yarışmada dereceye giren isimler;

1. Ödül  
Zeynep Canan Sevindik 
2. Ödül  
Erdem Dokuzer
3. Ödül  

Ülkü İnceköse

1. Mansiyon  
Emre Can Yılmaz
2. Mansiyon  
M. Orkun Özer
3. Mansiyon  
Ünal Ali Özger
4. Mansiyon  
Yavuz Selim Sepin
5. Mansiyon  

Keremcan Kırılmaz

1. Ödül: 30.000 TL
2. Ödül: 20.000 TL
3. Ödül: 15.000 TL
1. Mansiyon: 8.000 TL
2. Mansiyon: 8.000 TL
3. Mansiyon: 8.000 TL
4. Mansiyon: 8.000 TL
5. Mansiyon: 8.000 TLShare this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net