Kırşehir’de Altyapı Sona Eriyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’de Altyapı Sona Eriyor…

Kırşehir’de Altyapı Sona Eriyor…

Written By yavuz4040 on 31 Temmuz 2016 Pazar | 07:29:00

Bahçeci;  “4500 metre yağmur suyu hattı ve 4500 metre kanalizasyon hattı çalışmaları kapsamında hatlar yenilenecek.”

Kırşehir Belediyesi yoğun yağışlarda olası su taşkınlarını önlemek için yağmur suyu hattı yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Şehrin her bölgesinde titizlikle yapılan çalışmalar Kırşehir’de alt yapı sorunları kalmayacak.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;“Kırşehir’de yoğun bir alt yapı çalışması yürütüyoruz. Su hatlarımızın çalışması ve boruların değişim çalışması hemen hemen bitti ve abone bağlantıları devam ediyor. Bağlantılarında üç ay içerisinde bitirmiş olacağız. Ankara, Lise, Terme, Atatürk Caddeleri ve Belediye’nin önünden inen stada inen caddelerin yağmur suyu kanalizasyon hatlarını da yeniliyoruz. Yağmur suyu hat çalışmalarını başlattık. Hat çalışmalarında buhar küllü 600’ lük ve 1200’ lük beton boru farklı ebatlarda caddelere yağmur suyu hatlarımızı ve kanalizasyon hatlarımızı komple yenileyeceğiz. Toplam’da 4500 metre yağmur ve 4500 metre kanalizasyon çalışmaları kapsamında hatları yenilemiş ve ilave hat yapmış olacağız.

Bizim yaptığımız çalışmalardan sonra jeotermal borularının yenilenmesi başlayacak. Böylelikle bir seferde su, kanalizasyon, yağmur suyu ve jeotermal hatlarını yenilemiş olacağız. Bu çalışmalarımız bittiğinde yaklaşık 40-50 yıl civarında Kırşehir’in bir daha alt yapı ile ilgili sorunu olmayacak. Jeotermal, yağmur suyu, kanalizasyon çalışmaları ile alt yapı sorununu halletmiş olacağız.

Önümüzdeki baharayı ile birlikte bütün bu caddelerimizi asfalt, kaldırım, yol,çöp sistemi ile aydınlatma sistemi; bisiklet yolları ve engelli geçişleri ile tekrar dizayn edeceğiz. İnanıyorum ki bu çalışma Kırşehir’in çehresini değiştiren bir çalışma olacak. Bu çalışmalarda zaman zaman yollarımızı kapatmamız gerekiyor, gerekli emniyet tedbirlerini arkadaşlarımız alıyor. Hemşerilerimizden ricamız bu tedbirlere biraz riayet etmeleri ve sabır göstermeleri. Bu alt yapı hizmetleri çok maliyetli yatırımlar ve belediye yönetimlerinin kaçındığı yatırımlardır. Ama inanıyorum ki yapılan en önemli yatırım. Hemşerilerimizden bu konuda anlayış ve sabır bekliyoruz. Çalışmalarımızın tüm şehrimize hayırlı olmasını diliyorum”


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net