- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 11 Ağustos 2016 Perşembe | 04:40:00

15 Temmuz 2016 darbe girişimi nedeniyle 27 gündür Cacabey Meydanı’nda devam eden Demokrasi ve Şehitler Nöbeti son buldu. 

Her gün olduğu gibi mitingin son gününe de bütün Kırşehirliler katıldı.

Nöbetin son gününde Kırşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Derneği adına Ahmet Yesevi Cami İmamı Âdem Köksal ve Akçakent İlçe Müftüsü Latif Bayramoğlu Kıran-ı Kerim tilaveti yaptılar. 

“Türk milleti söz konusu bayrak, vatan, devlet ve manevi duygular olduğunda, kardeşçe tek yürek olduğunu tüm dünyaya duyurdu”

Nöbetin son gününde bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Bütün katılımcıları en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün nöbetin 27. Günü. 27 gündür bizleri yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum. Burası Türkiye’nin çok güzel bir tablosunu yansıtıyor. Sağcısı solcusu, her görüşten insanı burada yer alıyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. 7 Ağustos Pazar günü bu nöbetleri taçlandırarak askerlik şubesinin önünden başlayan çok büyük bir miting yapmıştık. Hepiniz bu mitinge katıldınız, Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya kanıtladınız. O akşam burada bütün siyasi parti başkanlarımız da  bizlerin yanında oldu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Nöbette her gün farklı kurumlar ikramlar da bulundu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Belediyemiz mehterimiz he akşam buradaydı. Onlar da gönüllü olarak bizlere hizmet ettiler.

Bu nöbetler tarihimize altın harflerle yazılacak ve çocuklarımız, torunlarımız bizleri hep güzel anacak. Rabbim bizlere bir daha bu sebeple bir araya gelmeyi nasip etmesin, devletimiz daim olsun. Cumhurbaşkanımız bizleri meydana davet ettiğinde hiç birimizi tereddüt etmeden meydanlara koştuk. Yine çağırsa, yine tereddüt etmeden geleceğinizden hiç şüphem yok. Sizler demokrasimize, bayrağımıza, milletimize, devletimize sahip çıktınız. Hepiniz birere kahramansızınız. Bu günleri tarih yazacak ve gelecek nesiller sizlerden gururla bahsedecek.
Çoluk, çocuk bu meydanlara düştünüz. Ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde. Burada görüşü ne olursa olsun, her kesimden, her görüşten kişi ülkesi, milleti, bayrağı için meydanlara koştu. Bu yüzden bizler sizlere ne kadar hizmet edersek edelim azdır. Bizler sizler için gece gündüz daha büyük bir aşkla çalışmaya devam edeceğiz. O hainler en kısa zamanda içimizden temizlenecek. Bütün siyasi partiler gönül gönüle verip o hainleri temizleyeceğiz. Ülkemizi ve Kırşehir’i kalkındırmak için yeni projeler, yeni düşüncelerle yolumuza devam edeceğiz. Ekonomide, askeri alanda, siyasi alanda ve bütün kurumlarda hızlı bir şekilde kalkınmaya devam edeceğiz.  Sizler de dualarınızı bizlerden eksik etmeyin.

Sizler burada söz konusu vatansa nasıl tek yürek olunduğunu bütün dünyaya duyurdunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız da tek bayrak, tek millet, tek devlet için dik duruşuyla bizlere önder oldu. Allah onun gücünü artırsın, Allah onu başımızdan eksik etmesin. Allah yar ve yardımcısı olsun. Bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmaması gerekir. . Bundan sonra da Valimizle, Milletvekillerimizle, Siyasi Parti Başkanlarımızla Kırşehir’i kalkındırmak için gece gündüz çalışacağız. Bundan sonraki süreçte birbirimize daha saygılı, birbirimize daha sevgi dolu olacağız. Kalbimizi herkese açacağız ve sevgi dolu olacağız. Bizler de sizler için, şanlı Türk Bayrağımız için durmadan, yorulmadan çalışacağız. Türkiye’nin geleceği için, kalkınmada ve büyüme de öncü ülkelerden olması için, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. O hainleri de içimizden tek tek temizleyip daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Allahın bereketi, rahmeti üzerinizde olsun. Hepinizi Allaha emanet ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.

Demokrasi nöbetinde her akşam katılan Mehtaran bölüğünün başı Rıza Sarıyıldız’a ve her akşam şanlı bayrağımızı dalgalandıran Kırşehir esnaflarından Umut Tankulu’na Başkan Bahçeci teşekkür plaketi verdi.

Nöbetin son gününde Mehteran Bölüğü her zaman olduğu gibi gösterileri ile izleyenleri mest etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net