KIRŞEHİR’DE JEOTERMAL HATLAR YENİLENİYOR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR’DE JEOTERMAL HATLAR YENİLENİYOR

KIRŞEHİR’DE JEOTERMAL HATLAR YENİLENİYOR

Written By yavuz4040 on 16 Ağustos 2016 Salı | 04:07:00

Başkan Bahçeci; “Çalışmalarımızla modern Kırşehir’in geleceğine önemli bir yatırım yapmış oluyoruz.”

Jeotermal hatların yenileme çalışmalarının başladığı Kırşehir’de,  Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kırşehir Jeotermal Müdürü Hüseyin Kaya ve ilgili kurum amirleri yerinde inceleme bulundular. İnceleme okunan duanın ardından jeotermal borusunun sembolik olarak yerine yerleştirilmesi ile sona erdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Jeotermal Kırşehir için son derece önemli. Kırşehir’de 2.800 konut jeotermalle ısınıyor. Jeotermal hatlar eski borularla hizmet veriliyordu ve bu da arızalara neden oluyordu. Kırşehir’in jeotermal hatları genelde Ankara, Terme, Lise caddelerinde bulunmakta.

Yıl içerisinde su hatlarını yeniledik şu anda jeotermalle koordineli bir şekilde kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımıza da yeniliyoruz. Valimiz ve yönetim kurulu ile istişare ettik ve Kırşehir’de bulunan asfaltların hepsi önümüzdeki bahar ayında kazınacak, kaldırımları ile komple yollar tekrar yapılacak. Sonra bir daha 20-30 yıl alt yapıya girme imkanı olmayacak. Hazır bu çalışmalar yapılırken jeotermal hatları yenilenme konusunda bir görüş birliği oldu. Jeotermal borular 23 yıllık borular. 23 yılda teknoloji değişti. 3.400 metre çelik boru. 7.600 metrede plastik boru yenileme çalışması yapılacak.

Alt yapı bir şehir için çok önemli ve şuan biraz sıkıntı çekiyoruz. Yağmur suyu, İçme suyu, kanalizasyon, jeotermal çalışmaları ve Medaş’a da elektrik hatlarının değişmesi içinde izin verdik. Bunları hepsi şehir içinde çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar da şehir içinde ciddi anlamda trafikte sıkışmalara neden oluyor. Zahmetsiz rahmet olmuyor,  bu yaz hep birlikte sıkıntı çekeceğiz. Nüfusumuz sürekli artıyor bunun yanında teknolojide artıyor. Bu yüzden yeni yatırımlar ve çalışmalar gerekiyor. Bizler de çalışmalarımızı aynı yönde ve koordineli bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. İçme suyu, jeotermal, kanalizasyon çalışmalarını aynı anda yapıyoruz. Kır şehir'lilerinde en az rahatsız olabilecek şekilde eşilen yerlerin hemen tamiratlarını da yapacağız. Çünkü toz ve çamurdan hemşehrilerimizin de rahatsız olmasını istemiyoruz.


Asfalt ihalemizi yaptık, bahar ayı ile birlikte kaldırım, peyzaj ana caddeleri bisiklet yolu ile  otopark sistemi, cep otoparklarla ile Kırşehir’de çok boyutu çalışma yapacağız. İnşallah modern Kırşehir’in geleceğine önemli bir yatırım yapmış oluyoruz. Altyapı çalışmaları sizleri rahatsız edebilir ama  yapılan yatırımlar şehrin geleceğine yapılan yatırımlardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamız hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Allah kazasız belasız bir şekilde en hızlı, en güzel bir şekilde yapıp bitirmeyi nasip etsin”
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net