KIRŞEHİR’İN VİZYONU İÇİN BİR PROJE DAHA SONA YAKLAŞIYOR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KIRŞEHİR’İN VİZYONU İÇİN BİR PROJE DAHA SONA YAKLAŞIYOR

KIRŞEHİR’İN VİZYONU İÇİN BİR PROJE DAHA SONA YAKLAŞIYOR

Written By yavuz4040 on 21 Ağustos 2016 Pazar | 09:23:00

Başkan Bahçeci “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin hizmete girmesi ile kültür ve sanatın kalbi burada atacak “

Kırşehir Belediyesinin kentin kültürel kimliğini yeniden ortaya çıkarmak için başlattığı projelerden biri olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi inşaatı tüm hızıyla devam ederek, proje sona doğru yaklaştı.
İ
limizin yetiştirdiği büyük usta Neşet Ertaş’ın adını da yaşatacak olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi modern mimarisi ile şehrimize yakışır bir nitelikte tasarlandı.

Kültür Merkezimiz; 250 ve 1000 kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, etnografya müzesi, dernek odaları, kurs odaları ve yönetim biriminin olduğu 6000 m² oturum alanı ve 18000 m²’lik bir inşaat alanı ile Kırşehir halkına hizmet verecek.

Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezi yakın bir zamanda tamamlanacak diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; ”Sergi salonları, etnografya müzesi, dernek ve kurs odaları ve modern mimari ile Kültür Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Program çerçevesinde çalışmalar hızla devam etmektedir.

Projemizi yakında tamamlayarak bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımız yaptığımız Kültür Merkezimizle her alandaki kültürel aktivitelere doyacak.

Kültür Merkezimizi en yakın zamanda hizmete açmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kültür merkezimiz hizmet vermeye başladığında tam bir kültür şehri olacağız. ”dedi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net