Kırşehir Ticaret Borsası Arsa Veriyor! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Ticaret Borsası Arsa Veriyor!

Kırşehir Ticaret Borsası Arsa Veriyor!

Written By yavuz4040 on 17 Ağustos 2016 Çarşamba | 03:25:00

Geçtiğimiz gün Kırşehir Ticaret Borsası’nda incelemelerde bulunan Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Gümrük Müdürlüğü için yer tahsisi yapılacak yeri incelediler.

Kırşehir Ticaret Borsası’nın daha önce Milletvekilleri ile yaptığı görüşmeler ve gerekse de, Gümrük Bakanlığına yapılan brifing sonucunda Gümrük kurulması halinde bedelsiz olarak yer tahsissi yapacağını bildirmişti.

Milletvekili Arslan ve  Salih Çetinkaya, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ve  Danışmanları ile katılırken Kırşehir Ticaret Borsasında ise ; Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Yavuz, Başkan Yardımcısı Atilla Tan, Genel Sekreter Battal Çelik katıldılar.

Kırşehir'de kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü'ne bina ve depo tahsisi için Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşen Milletvekili Arslan ve Çetiğnkaya Borsa kampüsü içerisinde bulunan binalarda incelemelerde bulundu. 

Borsa Başkanı Neşet Yavuz, Gümrük Müdürlüğü için Borsa binası yanında bulunan binayı ve depo için Borsa içerisinde bulunan yaklaşık 10 bin metrekare alanı tahsis edebileceklerini belirterek, " Biz bu il ve ülke için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Yeter ki Kırşehir'imize yatırım gelsin " dedi.

Kurulacak olan Gümrük Müdürlüğü hazır hale gelmesine kadar idari binamızda gerekirse çalışma yerleri de vereceğiz.”dedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Milletvekili Arslan, " Milletvekili ve Değerli Mesai arkadaşımız Salih Çetinkaya ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde ilimizde bir gümrük müdürlüğü açma çalışması başlatmıştık. 

Yıllık 420 milyon lira dış ticaret ihracat hacmi ile öne çıkan illerden birisi. Türkiye genelindeki canlı hayvan ithalatının yüzde 30'u Kırşehirli tacirler aracılığı ile gerçekleşmiştir.
İlimizde belli başlı ihracatçı firmalar ile ticaret il müdürlüğünün önümüzdeki 5 yıllık ihracat hedeflerine dönük yaptığı hedef çalışmasında, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Kırşehir'in ihracatının 900 milyon doları aşacağı tespit edilmiştir.

Bu çerçevede Kırşehir'in dış ticaretini geliştirmek, ihracatı artırmak, yeni istihdam alanları açmak amacıyla Kırşehir'imize Gümrük Müdürlüğü binası ve deposu için yer tespiti yaptık.

Bu konuda Ticaret Borsası tarafından yer tahsisi yapıldı. Borsa Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz " dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net