PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

PROJE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Written By yavuz4040 on 4 Ağustos 2016 Perşembe | 06:30:00


Kırşehir Belediyesi tarafından Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği çerçevesinde ulusal serbest mimari proje yarışması  "Kırşehir Gezegenevi ve Kültür Parkı Mimari Proje Yarışması”’nın ödül töreni 30 Temmuz Cumartesi günü saat 14.00’de Ahi Külliyesi Müze salonunda gerçekleşti.

Ödül töreninde; Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve davetlilerin katılımı ile gerçekleşti.


         Ödül törenin konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı YaşarBahçeci, “Türkiye’de iki hafta önce istenilmeyen olaylar yaşadık. Proje ile ilgili karar aşaması aslında 2 hafta önce olacaktı. Yaşadığımız olaylar biraz karar aşamasını da geciktirdi. Çok şükür ki darbe girişimini atlattık. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, Kırşehir için geleceğe dönük vizyon oluşturma adımımız hiç ara vermeden devam edecek. Tarihi kökleri olan ve entelektüel birikimlere sahip bu şehir için en güzel projenin belirlenmesi için çalıştık. Kırşehir, geçmişe bakıldığında önemli bilim adamları ve manevi yoğunluğu olan insanların yaşadığı bir ildir.  Biz de tarihi kökleri olan güzel şirin Kırşehirimize; nitelikli projeler hazırlamak için çalışıyoruz. Yapmakta olduğumuz bütün işlerde niteliğe önem veriyoruz. Projeye ayrılan zaman ve bütçe asla boşa ayrılmış bir zaman ve bütçe değildir. Her şeyi tam yapmış olsanız dahi içerisini dolduramıyorsanız hiçbir şeyi tam manası ile yapmış sayılmazsınız. Yapılan eseri ete büründürmek çok önemli. Bizler insanlığa hizmet edecek önemli bir esere de imza attık. ‘İnsanlar şehirleri, imar ederler. Sonrada şehirler insanları imar’ eder. Bu bizim medeniyet sözümüz. Ben Belediye Başkanı olduğumda şehirde inşa ve imar söz konusu değildi. Her alanda şehri imar edebilmek için yoğun çalışmalar içerisindeyiz. Yaptığımız projelerle şehrimizi yeniden inşa ediyoruz.  Kent Park alanımız içerisinde yer alan BEGEM ile insanımız imar oluyor. Kırşehir’de gezegen evi olması kaçınılmazdı. Neşet Ertaş Kültür Merkezi ile farklı bir çalışma başlattığımız alanda gezegen evi projesi ile de bölgeyi yeniden imar edeceğiz. Jüri üyelerimiz sıkı çalışmalar sonrasında esas olan projeyi seçti.” diye konuştu.

              Yarışmada dereceye giren isimler; 1. cilik ödülü Zeynep Canan Sevindik, 2.cilik ödülü  Erdem Dokuzer, 3.cülük ödülü  Ülkü İnceköse,1. Mansiyon  ödülü Emre Can Yılmaz, 2. Mansiyon ödülü  M. Orkun Özer, 3. Mansiyon  ödülü Ünal Ali Özger, 4. Mansiyon Ödülü, Yavuz Selim Sepin, 5. Mansiyon ödülü, Keremcan Kırılmaz oldu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net