YAVUZ: BORSA KURBAN BAYRAMINA HAZIR! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » YAVUZ: BORSA KURBAN BAYRAMINA HAZIR!

YAVUZ: BORSA KURBAN BAYRAMINA HAZIR!

Written By yavuz4040 on 4 Eylül 2016 Pazar | 05:10:00

Kırşehir Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan Pazar yerinin 04 Eylül 2016 Pazar tarihinden bayramın ikinci gününe kadar açık tutulacağı kaydedildi. Bu süre içerisinde borsada çalışan memurların tamamının ve veteriner hekimin görevli olacağını kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz,“Halkımızın kurbanlık hayvanlarını sağlıklı bir şekilde temin etmeleri için tüm borsa personeli ile Veteriner Hekim kontrolünde kurban satışları devam edecektir. Canlı Hayvan Pazarında, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir alım-satım yapması için borsamız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı “ dedi. 

Hayvan pazarına giriş ve çıkışların güvenlik kameralarına yeni 3 adet mobese kameralar ilave ederek giriş çıkışlar  kontrol altına alındığını kaydeden Yavuz,” Pazar yerine giriş ve çıkışları kontrol altına almak için ve hayvan satışlarının olduğu alanlarda  toplam  16 adet güvenlik kamerası kurduk.  Kameralar sayesinde kaçak ve hırsızlık olaylarını büyük oranda önledik.
Yine giriş kapısında veteriner hekimimiz kulak küpesiz ve sağlık raporsuz kurbanları tespit edecek ve anında müdahale edecek. Ayrıca gebe hayvanların kesimlini önlemek amacı ile Veteriner hekimimiz tarafından gebelik testi yapılmakta ve 20 güne kadar gebe hayvanlar tespit edilebilen cihazı aldık.

Yine kameralar sayesinde pazara sahte para ve kaçak kurban sokanları tespit edeceğiz. Bu sayede hem hırsızlık hem de dolandırıcılık olaylarına karşı önlemiş olacağız.Havyan sahipleri ve vatandaşlarımız rahatlıkla gelip alışverişlerini yapabilecek, ayrıca pazara girişte hayvan sahiplerinin kulak küpesi ve sağlık raporlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerektiği aksi taktirde pazara girişleri yapılmayacakları konusunda uyarıyoruz“ dedi.

Yine  hastalıklı hayvanların pazara girmesini önlemek için giriş ve çıkışlara modern bir dezenfektan tüneli kurdurduk.

Hayvan sahipleri içinde kurban satışlarını rahat yapabilmeleri için padoklara ek yeni padoklar ilave ettik. Pazar yerlerinin en büyük sorunlarından olan indirme ve yükleme rampalarına yenilerini ilave ettik. Şuanda aynı anda 200 araç indirme ve yükleme yapabilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Pazar yerimizde bulunan dijital kantarımız ücretsiz hizmet verecek bu vesile ile alıcıda satıcıda malın gerçek değerini bilmiş olacaktır.

Sahte paranın en çok görüldüğü yerler Pazar yerleridir bu sebeple borsamıza sahte para cihazı aldık vatandaşlarımız şüphelendiklerinde veya toplu para alıp vermelerde hem paralarını kontrol ettirebilirler hem de paralarını saydırtabilirler.

Hayvan sahiplerine ve vatandaşlarımızın hizmetinde bulunmak üzere kafeterya ve lokantamızda bu tarihlerde hizmet verecektir.

Hayvan pazarımızda sadece hayvan satışı yapılacak olup kesinlikle Pazar yerimizde kurban kesimi yapılmayacaktır. Burada kesim yapacak olanlar kameralar ve personeller tarafından tespit edilerek zabıta memurlarınca ceza kesilecektir.

Canlı Hayvan Pazarına son bir ay içerisinde yaklaşık 15 bin adet küçükbaş ile 12 bin adet büyükbaş hayvanın giriş yaptığını söyleyen Başkan Yavuz,” Borsamız, gerek hayvan pazarı ile gerek idari binası ve gerekse de sosyal tesislerimizle son derece modern bir görünüme kavuştu. Ülkemizin en büyük ve en modern hayvan pazarlarından biri olmakta olup Vatandaşlarımıza sağlıklı ve huzurlu mekanlarda hızlı hizmet vermekten dolayı mutluyuz “ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net