2017 İlk Meclis Toplantısı Başkan Bahçeci’nin başkanlığında gerçekleşti - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » 2017 İlk Meclis Toplantısı Başkan Bahçeci’nin başkanlığında gerçekleşti

2017 İlk Meclis Toplantısı Başkan Bahçeci’nin başkanlığında gerçekleşti

Written By yavuz4040 on 12 Ocak 2017 Perşembe | 10:28:00

Başkan Bahçeci, 2017 Yılının Yatırımlarla ve Hizmetlerle dolu Geçecek Bir Yıl Olmasını Diliyoruz

2017 yılı İlk meclis toplantısı Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin başkanlığında gerçekleşti.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada;“Ocak ayının ilk meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum.Herkese hayırlı yıllar diliyorum. İnşallah 2017 hem şehrimiz için hem ülkemiz için huzur ,barış ve bereket getirir. Hepimiz için 2016 yılı zor bir yıl oldu. Ülkemizde yaşanan gelişmeler hepimizin canını sıkan gelişmeler oldu. 15 Temmuz sürecini yaşadık ve sonrasını yaşıyoruz daha. Terörle mücadele ülkemizin gündeminde . 2017 daha güzel geçer diye dua ediyoruz. Kırşehir’de de 2016 alt yapı ağırlıklı oldu. Kırşehir olarak da zor bir yıl geçirdik ama inşallah 2017 ‘de alt yapı hemen hemen bitmek üzere Mart ayı ile birlikte, hava şartlarına bağlı üst yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacağız ve neticesinde de şehir merkezimizde de ciddi bir kabuk değişimini ve yüksek standartlı caddelere inşallah kavuşacağız.”dedi

TOKİ konutlarının son etabın ihalesi yapıldı
Başkan Bahçeci yaptığı açıklamada Belediye ye ait TOKİ konutlarının son etabın ihalesi  yapıldı. İçerisinde Aile Yaşam Merkezine koyduk. TOKİ Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mevcut Kervansaray ve Bahçelievler konaklarımız var. Merkezde Aile Yaşam Merkezimiz var. İki Tanede daha Aile Yaşam Merkezi projesi daha yaptık.Bir tanesi Bağbaşına , Bir tanesine de Aşıkpaşa Mahallesine yapılacak.Bağbaşın’ da yapılacak olanı TOKİ ‘nin içerisine koyduk.Son yapılacak olan Aile Yaşam Merkezlerimiz daha geniş olacak. İçerisinde yüzme havuzu, fitnes,spor aerobik , sauna gibi çok güzel bir proje oldu.  Banka evlerine de aynısı yapacağız oda güzel ve büyük bir proje olacak.

Kale Çevresi Projemizin onayını aldık
Kale Çevresi hakkında Meclis’e bilgi veren Başkan Bahçeci “Kurulda yaklaşık 1,5 yıl bekleme oldu, bina gitti. Kurul binayı iptal ettirdi. Projemizin onayını aldık. Bahar ayı ile birlikte düzenlemesine başlayacağız. Hızlı bir şekilde bitirip Kırşehirlilerin kullanımına açacağız.

Caddelerimiz  Avrupa standartlarında olacak
Ana Caddelerin düzenlemesi ile ilgili de açıklama yapan Bahçeci; “ Çok güzel bir projemiz var. Bittiğinde projeyi paylaşacağız arkadaşlar detaylı bir şekilde çalışıyor. Avrupa standartlarında caddelerimiz olacak. Bu cadde düzenlemesi ile birlikte , bu çalışma ile birlikte hem alt yapı işini çözmüş olacağız, hem üst yapıyı çözmüş olacağız. Hem de şehrin en önemli problemleri olan Trafik problemini de çözmüş olacağız. Yeni altı tane oto park yapacağız ve bunun yanında mevcut otoparklar, Caddeler. İnşallah Ocak ayının sonuna doğru her yıl yaptığımız gibi faaliyet sunumu yapacağız. Orada daha detaylı bir şekilde  projeyi size sunacağım. Şehri birbirine komple bisiklet yolları ile bir birine bağlayacağız.Standartauygun bir şekilde kısa ve cep parklar olacak. Uzun parklara müsaade etmeyeceğiz. Altı tane yeni oto park olacak. Ulaşım sistemi ile ilgili 30 tane otobüs görüşmelerimiz devam ediyor.Yeni sistemle birlikte hayata geçirdiğimizde toplu taşımayı teşvik edeceğiz, şehrin merkezinde ciddi manada çözmüş olacağız.

Cephe Projemizin İlk Etap’ıbaşlayacak
Cephe projelerimizin ihalesini, daha önce yapmıştık. İlk olarak Ziraat bankasından Deniz Banka kadar yapacağız. Bu cepheleri ilk etap örnek olarak yapacağız. Binalarımızı çok güzel hale getireceğiz. Sonra da etap etap bütün caddelerimize bunu yaymış olacağız.

Başkan Bahçecinin konuşmasından sonra Denetim komisyonu seçimine geçildi. Kullanılan oylar sonucunda Ak Partiden Ali Kökçü, Mehmet Yıldırım, Şule Temel MHP’den Erdal Bulut CHP’den Hayri Doğru denetim komisyonuna seçildi.

Dilek Temennilerin ardından meclis toplantısı sona erdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net