Yardım Tırları Dualarla Yola Çıkarıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Yardım Tırları Dualarla Yola Çıkarıldı

Yardım Tırları Dualarla Yola Çıkarıldı

Written By yavuz4040 on 8 Şubat 2017 Çarşamba | 02:26:00

Kırşehir valiliğince başlatılan "Halep’e Yardım Kampanyası" için toplanan yardımların bir bölümü 9 tırla yola çıkarıldı

Tırları yola çıkarmadan önce Valilik önünde Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan uğurlama programında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Ahiler diyarı Kırşehir’den toplanan yardımların mazlumların yaralarına ilaç olacağını söyledi.

Türk milletinin Halep’teki kardeşlerini unutmayarak sahip çıktıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “İlçelerde toplanan yardım malzemeleri de dahil olmak üzere kampanyada toplanan yardımların ilk bölümünde 9 tırı yola çıkarıyoruz. Bu dokuz tır, Kilis –Elbeyli içlesi Çobanbey Sınır Kapısında AFAD görevlilerince, oradaki mazlumlara bizzat dağıtılacaktır.

Halep bizim dinmeyen acımızdır. Ecdadımız, Anadolu’yu korumak için Halep’e Türkleri yerleştirmişti. Günümüzde o bölgede dört milyondan fazla Türkmen kardeşimiz yaşamaktadır. Bizim hikayelerimizde, türkülerimizde hep Halep vardır. Halep yetim, öksüz, kahrolan bir şehir. Dünyanın en ağır bombaları, en tehlikeli silahları Halep’te deneniyor.

Ülkemiz, tarih boyunca kurduğu büyük imparatorluklarla, büyük devletlerle mağdurların, mazlumların, yurdundan edilmişlerin, kimsesizlerin ve çaresizlerin her zaman yardımcısı olmuştur. Biz de bugün ecdadımıza yakışır bir şekilde mağdurlara yardımlar gönderiyoruz.” dedi.

Mazlumlara yardım etmenin genlerimizde var olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Daha önce başlattığımız yardım kampanyası kapsamında Bayır-Bucak Türkmenlerine 47 tır yardım malzemesi göndermiştik. Sadece iki tırın maliyeti 500 Bin TL’nin üzerindeydi. Bugün de toplanan 9 tır yardımı Ahi duasıyla yola çıkarıyoruz. Kırşehir, yardım kampanyalarına duyarsız kalmıyor. Kendilerine ve Ahiliğe yakışır bir şekilde cömertçe yardım ediyorlar. Öğrencilerimizden de kampanya kapsamında 1’er lira toplayarak onların muhtaçlara karşı daha duyarlı olmalarını sağlamak ve onlarda yardım bilincini oluşturmak istedik. Bütün Kırşehirli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Kendilerinin yardıma ihtiyacı varken, elindekini başka muhtaca vermek Ahiliğin en temel ilkelerinden biridir. Komşusu açken yatan bizden değildir. Ayrıca, kampanya devam etmektedir. Herkes elinden geldiğince Allah rızası için kampanyaya yardım etsin.” dedi.

Vali Necati Şentürk'ün yanı sıra Vali Yardımcıları, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende tırlar yapılan Ahi duasının ardından yola çıkarıldı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net