Bahçeci; Asri mezarlık projesi hayata geçiyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bahçeci; Asri mezarlık projesi hayata geçiyor

Bahçeci; Asri mezarlık projesi hayata geçiyor

Written By yavuz4040 on 18 Mart 2017 Cumartesi | 07:21:00

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediyesi, Asri mezarlık projesinin yapımına hızla devam ediyor.

24 Ağustos’ta ihalesi gerçekleşen Asri Mezarlık Projesinin ihale işleminden sonra yapımına başlandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Asri mezarlık inşaatımız başladı ve hızla yapımına devam ediliyor. İnşallah burada ilk etap da idari binamız morglarımız, taziye evlerimiz olacak ve 400 mezar hazır olacak. İçerisinde 100 kişilik te şehitliğimiz olacak. Yıllar içerisinde ihtiyaca göre büyütülecek projemiz yaklaşık 200 dönüm alan içerisine yerleşmiş durumda. Asri mezarlığımızın yer olarak Boztepe yolu üzerinde iyi bir nokta da yapılıyor.

Başkan Bahçeci  Daha sonra ki etaplarda camiimiz diğer tesislerimiz inşallah etap etap yapılacak.  Hedefimiz ilk etapı  önümüzdeki yıl bitirip defin işlemlerine başlayacağız. Asri mezarlık Kırşehir’imiz için önemli bir ihtiyaçtı. Asri Mezarlığımızın çevre duvarını, güvenlik kulübesini, idari binasını ve 400 lahit mezar yapacağız. Geri kalan bölümlerini de ikinci etapta tamamlayacağız.

Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe Yolu'nda etaplar halinde yapılacak diyen Başkan Bahçeci  Asri Mezarlık içerisinde; cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak. Herkesin yerinin belli olduğu bakımlarının düzenli olarak yapıldığı güzel bir mezarlığa Kırşehir imiz kavuşmuş olacak.Biz belediye olarak sadece asfalt ve yol yapan belediye anlayışından sıyrılarak sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da yatırımlar yapıyoruz. Şehrimiz için daha büyük hedefler koyduk. Kırşehirimize hayırlı uğurlu olsun.  


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net