Bahçeci; Mutlu bir şehir inşa etmeye çalışıyoruz… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bahçeci; Mutlu bir şehir inşa etmeye çalışıyoruz…

Bahçeci; Mutlu bir şehir inşa etmeye çalışıyoruz…

Written By yavuz4040 on 12 Mart 2017 Pazar | 09:19:00

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Aile Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar günü etkinliklerine katıldı

Kadınlar gününü kutlayarak sözlerine başlayan  Başkan Bahçeci; “Aslında her gün kadınların günü böyle bir gün kadınların sorunlarının dikkate çekmesi açısından, bir farkındalık oluşması açısından bugün önemli bir gün. Güzel bir günde sizlerle, bizleri bir araya getiren bu güzel etkinliği düzenleyen Aile Yaşam Merkezimize ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.  Biz sizleri ailemiz olarak görüyoruz. Hem hocalarımız, hem kursiyerlerimiz. Gerçek çok mutlu olduğum, ilk yaptığımız işlerden bir tanesi de kurslarımız. Çünkü daha önce Kırşehir’de böyle güzel ortamlar, hanımların kendini geliştirmesi sağlayacak ortamlar yoktu. Kendilerini geliştirebileceği önem arz eden alanlarda kaliteli ve güvenli ortamlarda iyi hocalarımızla eğitim alabilmeniz bizim şehrimiz açısından önemli diye düşünüyorum. Ne kadar güzel binalar yaparsanız yapın, eğer içini dolduramıyorsanız, içinde insan yoksa yaşamıyorsa içinde kahkahalar olmuyorsa, insanlar mutlu olmuyorsa bunların hiçbir kıymeti yok. Aile Yaşam Merkezimizin böyle güzel faaliyetler yapması zaman zaman oraya geldiğimizde sizlerinde mutlu olduğunu görmekten hocalarımızın memnun olduğunu görmekten, arkadaşlarımızı ve idarecilerimizi memnun olduğumuzu görmekten bir belediye başkanı olarak ben çok daha fazla mutlu oluyorum.

Şuana kadar Aile Yaşam Merkezimizde 7.000 kişiye kurs verdik bu önemli bir rakam Kırşehir için. Şuanda yetmiş kursta 2.779 kursiyerimiz var. Her zaman söylüyorum bir şehirde Kültür ve Sanat damarı yoksa o şehir yoktur. Bizim işimiz bu kurslara ilgi göstermesi bunun kurslara gelip katılması o kadar kıymetli anlatamam. İnşallah yeni yatırımlar yapıyoruz. İki tane daha Aile Yaşam Merkezi yapıyoruz. Bir tanesini Bağbaşı'na yapıyoruz, onun ihalesi yapıldı bir iki ay içerisinde başlayacağız. Bir de Aşıkpaşa mahallesine yapacağız. Orada da banka evleri kentsel dönüşümü yaptık onun içerisine dört katlı. Bu seferkiler farklı olacak. Sınıflar geniş olacak, içerisinde yüzme havuzu olacak.  Aslında önceki aile yaşam merkezlerine yaptığımız pişman oldum. Yapılacak Aile Yaşam Merkezleri hem modern olacak hem de şık olacak. Fiziki açıdan çok daha farklı olacağı kanaatindeyim.  Yapılacak Aile Yaşam Merkezlerini önümüzdeki yıllarda faaliyete geçireceğiz.

Kültür Sanat Merkezimiz Neşet Ertaş’ın adına yakışır bir merkez olacak

Kırşehir’imiz için olmazsa olmazı Kültür Merkezimiz, Neşet Ertaş’ın ismine yakışır bir merkez olacak diyen Başkan Bahçeci ;  Bu toprakların Kültürünü ve Sanatını yaşatabilecek kültür merkezi inşa ediyoruz. Kültür Merkezimiz hemen hemen bitirdik. Allah nasip ederse Mayıs sonunda açacağız. Kırşehir’deki en büyük bina 6.000 metre kareye oturdu. 750 kişilik Muharrem Ertaş konser salonu, Aşık Said konser salonu var.ŞemsiYastıman Salonumuz var ve 23 tanede atölyemiz olacak.  Şuanda ne eksik var ise bütün sanat dallarında orayı yaşatacağız. 26 farklı kurs açacağız Kültür ve Sanatla uğraşan bütün STK lara orada ücretsiz ofis vereceğiz. Elektirik, su, yakıt paralarını biz karşılayacağız. Orada tek maksadımız kültürü yaşatan Sivil Toplum örgütlerine destek olmak. Bununla ilgili meclis kararımızı aldık.İnşallah o statüye uyan tüm STK lar orada olacak. Yeni ilave olarak Kırşehir halı ve kilim müzesi o kadar değerli ki, Kırşehir halılarını biliyorduk ama bu kadar değerli olduğunu bilmiyorduk. Kırşehir’e tarihçi bir Profesör hocamız geldi.Hoca bize dediki siz Kırşehir’in halılarının kıymetini biliyor musunuz dedi. Hoca bize dünya da en ünlü halı Kırşehir halılarıdır dedi.

Bunun üzerine bir araştırma yaptık. Dünyada çok beğenilen ve üstüne bir süre makaleler yazılmış kitaplar yazılmış halılara ve kilimlere sahibiz. İnşallah onları Kültür Merkezinin alt katında bir müze ile de hem canlı tutacağız, hem de Kırşehirlilere kendi kültürümüzü orada, gençlerimize özellikle anlatma fırsatı da bulmuş olacağız. Amacımız her saat orada gençlerin olduğu kültürümüzün ve sanatımızın geliştiği bir Kültür merkezimizi Mayıs ayında açmak. Birilerini götürüyoruz oraya ne gerek vardı bu kadar büyük bir yere diyenler oluyor.Kırşehir bu hızla devam ederse 5-10 yıl sonra orası küçük bile gelecek. Kırşehir gerçekten büyüyor. Bu sene nüfusumuz 5 Bin arttı. Belediye Başkanı olduğumda 98.000 di. Şuan da 131 Bin’e çıktı.

Avrupa kentin de ne görüyorsanız, Kırşehir şehir merkezinde de onu göreceğiz

Başkan Bahçeci ; “2016 zor bir yıl oldu. Alt yapımızı yeniledik, şehir merkezimizde biraz toz ve çamur oldu, yollar kapandı. Ama sizin için en doğru işi yaptık.Bazen söylüyorum, bunu ancak bir deli yapardı, Çünkü alt yapıya 100 trilyon para harcadık, karşılığında da rahatsız ettik insanları. Belediye Başkanları pek alt yapıya yatırım yapmayı sevmezler. Biz 8 yıldır kendimizi kanıtladık diye düşünüyorum.Günü birlik hiçbir zaman yaşamadık. Hep geleceğe ve bu şehre bir vizyon katmaya içinde yaşayan insanların mutlu olduğu bir şehir inşa etmeye çalışıyoruz. Eski içme su borularını görseniz tiksinirsiniz ama pırıl pırıl sağlıklı borulardan su içeceğiz. Alt yapıyı komple yeniden inşa ettik.  Terme caddesinde asfalt çalışmalarımız başladı. İnşallah etap, etap Atatürk caddesi, Ankara Caddesi,Lise Caddesi, iki ,üç ay içerisinde bütün yollarımızın asfaltını bitireceğiz. Sonra hemen kaldırımlar başlayacak. Avrupa kentin de ne görüyorsanız, Kırşehir şehir merkezinde de onu göreceğiz. Komple bisiklet yolları ile, trafik kuralları ile, çöp sistemi ile, aydınlatması ile, peyzajı ile gerçekten Kırşehir Türkiye’de parmakla gösterilen bir şehir olacak.
Cacabey meydanından başlayarak, Ziraat bankasına bina cepheleri çok çirkin, oraların hepsini yenileyeceğiz. Ziraat Bankasından, Deniz Bankasına bakan bütün binaları cephelerini yenileyeceğiz. İhalesini yaptık farklı renkler çok güzel bir standartta yapılacak.Bütün caddelerimizde bunu yaygınlaştıracağız.

Hizmet ederken hiçbir zaman siyaset gütmedik biz herkese hizmet ediyoruz
Bütün gayretimiz doğduğumuz, doyduğumuz atalarımızın da yaşadığı inşallah çocuklarımızın da yaşayacağı bu şehre Allah bize hizmet etme fırsatı verdi arkadaşlarımızla birlikte bunun hakkını vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbir zaman siyaset gütmedik. Çünkü biz herkese hizmet ediyoruz, herkesin belediye başkanıyız.Tabi ki bizim de bir siyasi görüşümüz var. Herkesinde siyasi görüşü olacak . Bundan daha doğal bir şey olamaz. Esas olan bizim Kırşehirimizin başarısıdır. Kırşehir’in geleceğidir. Kırşehir’in vizyonudur. Bu nokta da hepimize çok iş düşüyor. Bu alandaki hizmetlerin içinde olmamız, halkımızın da gördüğünüzde eksiklikleri bizimle paylaşmanız.Önerileriniz , görüşleriniz olduğunda bizimle paylaşırsanız  son derece kıymetli. Her zaman bizim her zaman kapımızda, telefonumuzda, gönlümüzde halkımıza açık bundan hiçbir zaman halkımız çekinmesin’’ dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net