Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’e Geliyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’e Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’e Geliyor

Written By yavuz4040 on 3 Mart 2017 Cuma | 03:08:00

Başbakanı  Binali Yıldırım 4 Mart Cumartesi günü Kırşehir’e gelerek anayasa değişikliği oylaması çalışmalarına devam edecek.
Başbakan Binali Yıldırım 4 Mart Cumartesi günü Kırşehir’e geliyor. Başbakan Binali Yıldırım, Başkanlık sistemi anayasa değişikliği referandum kampanyası kapsamında Kırşehir’de “Evet” mitingi düzenleyecek. 4 Mart Cumartesi günü saat 13:00'da Kırşehir’e gelmesi beklenen Başbakan Yıldırım, Cacabey Meydanında düzenlenecek mitingde Kırşehirlilere seslenecek.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada; ’’Referandum süreci önemli. Cumartesi günü Başbakanımız Binali Yıldırım İlimize gelecek. Saat  13.00’da inşallah Cacabey meydanında halkımıza hitap edecek. Evet kampanyasına destek isteyecek. Bu kampanya 45 gün sürecek. Biz referandum ile ilgili çalışmalara başladık. Ziyaretlerimize başladık. Sonuçta biz Türkiye’nin idaresi ile ilgili, idari sistemi ile ilgili karar vereceğiz.18 maddelik bir süreç yaşayacağız. Bu maddeleri herkes okusun. Evet diyen neye evet dediğini bilsin, hayır diyende ne ye hayır dediğini kendi iç dünyası içerisinde izah etmeye çalışsın. Türkiye’nin demokrasisinin güçlenmesi adına, güçlü bir iradenin idareye yansıması açısından bu değişiklik Türkiye için kaçınılmaz bir değişikliktir. Hayır diyende, Evet diyende bizim insanımız.Sonuçta demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Herkes her şeyi söyleme özgürlüğüne sahip. Her hayır diyen vatan haini değildir ama terör örgütü PKK hayır diyor. Bunları söylemek lazım, iyi anlatmak lazım. Bunları söylemekten kimse gocunmaması lazım. Evet çıkarsa güçlü bir Türkiye’nin önünü açacağız. Hayır’da çıksa dünyanın sonu değil.Bu sistemin Türkiye’nin önünü açacağına inanıyoruz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizi parti gözetmeksizin 4 Mart Cumartesi günü saat 13:00 daCacabey Meydanında düzenlenecek mitingde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımı dinlemeye davet ediyorum”dedi.

                                                         
                                                   
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net